Щоразу краще, - спостерігачі від США про вибори в Україні

Американські спостерігачі вважають, що результатам голосування можна довіряти.

У Сполучених Штатах вважають, що перший тур виборів президента України був вільним, чесним і демократичним. Так вважають і республіканці, і демократи. Про це пише "Голос Америки".

"Це були чесні і вільні вибори, результатам яких можна довіряти. Попри тиск Росії, окупацію та дезінформацію. Я вважаю, це - перемога демократії", - зазначає Деніель Твайнінг, президент Міжнародного республіканського інституту США, представники якого були спостерігачами на виборах, зокрема, вдова сенатора Джона Маккейна Сінді.

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, який був спостерігачем на виборах від Національного демократичного інституту США, вважає, що українські вибори щораз відбуваються краще.

"Члени виборчкомів так вправно працювали, швидко порахували голоси без жодних суперечок. На дільницях були присутні спостерігачі від різних кандидатів. І вони були задоволені процесом. Вибори в Україні щоразу проходять краще. І це головне - щоб голос українських виборців був почутий", - говорить Тейлор.

Сенатор від Республіканської партії Роб Портман у своєму Twitter назвав перший тур виборів президента України мирним і чесним. Він закликав кандидатів і міжнародну спільноту "поважати виборчий процес".

Сенатор-демократ, Співголова Комітету з закордонних відносин Сенату США Боб Менендес також назвав вибори в Україні вільними.

"Я вітаю народ України з успішним процесом. Міжнародні спостерігачі підтвердили, що виборці мали можливість вільно здійснювати своє виборче право з широкого кола кандидатів, які, своєю чергою, мали можливість вільно проводити кампанії", - йдеться в заяві сенатора, яку оприлюднило посольство України в США.

Боб Менендес закликав кандидатів, які вийшли до другого туру, "почати істотний діалог з українським народом протягом наступних кількох тижнів, щоб виборці мали можливість зробити найбільш обґрунтований вибір. Також вони заслуговують почути думки кандидатів про війну з Росією та боротьбу з корупцією".

сша вибори-19

Знак гривні
Знак гривні