Генпрокурор зненацька наїхав на посольство США. Держдеп каже, що Луценко вигадує

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив в інтерв'ю американському HillTV, що під час першої зустрічі з ним посол України в США передала йому перелік людей, стосовно яких не можна проводити розслідування. У Держдепартаменті назвали твердження Луценка "відвертою вигадкою".

Заяви генерального прокурора України Юрія Луценка про передачу йому послом США Марі Йованович списку "недоторканних" для правосуддя осіб не відповідають дійсності, - цитує заяву посольства США видання Лівий берег.

"Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності й мають на меті послабити репутацію посла Йованович", - ідеться в повідомленні посольства.

Відзначають також, що звинувачення на адресу представників США є проявом корупції, а озвучування претензій у засобах масової інформації "не робить ці претензії правдивими".

"Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні в досягненні перемоги в боротьбі з корупцією", - наголосили дипломати.

У ГПУ підтвердили, що Луценко дав інтерв'ю виданню HillTV. The Hill - одне з провідних політичних видань США, яке фокусує увагу на роботі Конгресу і Білого Дому, часто з нього починають свій день американські політики.

"На жаль, з першої зустрічі з послом США в Києві (Йованович) дала мені список людей, яких ми не повинні притягати до відповідальності", - розповів Луценко.

Держдепартамент назвав твердження Луценка "відвертою вигадкою".

"Ми бачили повідомлення про ці звинувачення", - розповів спікер Держдепартаменту. - США наразі не надають жодної допомоги Генеральній прокуратурі України, але раніше робили спробу підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, зокрема, після Революції гідності 2014 року. Коли політична воля для справжніх реформ у кількох прокурорів, які змінювали один одного, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і переспрямували допомогу більш продуктивним проектам".

Луценко також повідомив, що Генпрокуратура не отримала близько $4 млн, які посольство США в Україні повинно було виділити на його відомство, заявивши, що "ситуація насправді досить дивна" і зазначив, що кошти були виділені, але в Україні їх "ніколи не отримували".

"Ми отримали від Посольства США лист від посла, що гроші, про які ми говоримо, були під повним контролем посольства США, і що Посольство не вимагало нашої правової оцінки цих фактів. Ситуація була досить дивною, оскільки кошти, про які ми говоримо, були призначені для Генеральної прокуратури, і ми сказали [їм], що ми ніколи не бачили їх, і посольство США відповіло, що проблем немає", - додав генпрокурор.

Від Текстів: В України зараз певною мірою роздвоєні стосунки із США.

З однієї сторони президент Порошенко має взаєморозуміння і підтримку Спеціального представник Державного департаменту США з питань України Курта Волкера (близький до республіканців), який працює напряму з Білим домом.

З іншого боку ходять вперті чутки про натягнуті стосунки між Порошенком і послом США в Україні Марі Йованович (за переконаннями демократ). Британський журнал The Economist свого часу писав, що Білий дім у співпраці з Україною переймається лише оборонними питаннями. В той час, як бачимо з риторики посла, для американських дипломатів в Україні на першому місці є боротьба з корупцією.

сша луценко вибори-19 політика

Знак гривні
Знак гривні