Попри торговельну війну проти Китаю, дефіцит торгівлі США досяг максимуму за останні 10 років

Дефіцит зовнішньої торгівлі США (перевищення імпорту товарів над експортом) у 2018 році досяг найвищого за останні 10 років значення попри те, що адміністрація президента країни Дональда Трампа оголосила торговельну війну та почала масово обкладати митами товари з інших країн світу - осоливо з Китаю.

Про це пише Громадське.

Так, за рік розмір торговельного дефіциту збільшився на 12,5% та сягнув 621 мільярда доларів.

Експорт товарів зі США склав 2,5 трильйона доларів та за рік зріс на 6,3%.

Водночас імпорт товарів зріс ще більше — на 7,5% та сягнув 3,12 трильйона доларів.

Боротьба з дефіцитом зовнішньої торгівлі США була однією з причин того, чому Трамп почав запроваджувати мита спершу на сталь та алюміній, а потім на різні категорії товарів. Митами адміністрація американського президента сподівалась стимулювати американців купувати менше товарів іноземного походження.

Для боротьби з торговельним дефіцитом Трамп розпочав торговельну війну з Китаєм: обидві країни почергово підвищували мита на товари одна одної. Однак, попри це, за підсумками 2018 року дефіцит торгівлі США з Китаєм зріс до майже 420 мільярдів доларів, тобто на 11,6%. Це означає, що мита були неефективними, а американці навпаки збільшили обсяги купівлі китайських товарів попри їхнє здорожчання через мита.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії Apple, Ford та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальші дії. 25 лютого Трамп продовжив термін торговельного «перемир'я».

Нагадаємо, що 17 вересня 2018 року США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Китай сша економіка

Знак гривні
Знак гривні