У 2018 здали будинків на чверть більше, ніж у 2017 (КАРТА)

В Україні стрімко зростає кількість новобудов. Згідно з даними Аналітичного центру Dom.ria, в цілому по країні протягом минулого року забудовники здали в експлуатацію 1163 нові житлові будинки, що майже на чверть більше, ніж у 2017-му, – передає Фінанс

За даними Ліги,

водночас, вартість нерухомості в Україні падає – це не рецесія, а здувається роздута бульбашка

Повністю розпродали квартири в 189 новобудовах. Причому, більш ніж половина з них – у першому півріччі 2018-го.

Найохочіше купували первинне житло в Київській, Львівській та Харківській областях. У столиці та області забудовники продали 70 новобудов, а це більш ніж 15% представлених об’єктів по Київському регіону.

У Львівській області не залишилося вільних “квадратів” у 19 багатоповерхівках (10% будинків, представлених у регіоні).

На Харківщині за рік продалося 15 об’єктів, тобто 30% нових будинків по області.

У Сумській, Чернігівській, Тернопільській та Полтавській областях кількість зданих новобудов зросла, але в жодній розпродати повністю всі квартири так і не вийшло.

Дані Дом.Ріа не збігаються з даними Ліги:

За даними Аналітичного центру, середня вартість квадратного метра первинної нерухомості в Україні за рік зросла на 8%. Найсильніше в 2018 квартири в новобудовах подорожчали в Київській, Львівській та Чернігівській областях. У столичному регіоні середня ціна квадратного метра підскочила відразу на 46%. У Львівській області – на 19%, а в Чернігівській – на 20%.

Дешевшими стали квадратні метри в Івано-Франківській (на 12%), Полтавській (на 4%) і Черкаській областях (6%). Регіони, які зберегли стабільну середню вартість і не змінили свою позицію на ринку нерухомості — це Вінницька, Закарпатська та Сумська області.

ринок будівництво

Знак гривні
Знак гривні