Україна вже п'ять років є головним об'єктом російської дезінформації - звіт ЄС

Україна вже п'ять років є основною мішенню інформаційної війни з боку Росії. Так, 2018 року Україна фігурувала в 461 з 1 тис. випадків дезінформації в російських ЗМІ.

Про це йдеться у звіті EU vs Disinformation ("ЄС проти дезінформації") за минулий рік.

Так, у повідомленнях, розрахованих на російську аудиторію, Росія "намагалася дегуманізувати українців, виставляючи київську владу як цинічних нащадків нацизму 20 століття".

"На українську аудиторію, яка краще знає власних чиновників, така дезінформація може не вплинути, але проти них спрямовано повідомлення дезінформації, які мають на меті деморалізувати українців, применшуючи військові можливості України", - зазначають аналітики.


Знайдіть корисного ідіота. 7 заповідей російської дезінформації

Західних глядачів російська кампанія дезінформації намагається переконати в тому, що Україна винна в конфлікті з Росією, зокрема в конфлікті в Азовському морі, а також прагне посіяти сумніви з приводу ролі Росії в катастрофі рейсу МН17 на Донбасі.

Росія також намагається представити політичні зміни в Україні у вигляді провалів. Наприклад, недавно російський державний "Первый канал" показав сюжет про "розчарованого українця", який насправді виявився білоруським актором. На думку дослідників, такі повідомлення також спрямовані й на російську аудиторію, яка могла б прагнути таких змін у власній країні та черпати натхнення з подій в Україні.

"Прокремлівська дезінформація про Україну націлена на аудиторію в Росії, в Україні й у третіх країнах, включаючи Захід. Внутрішній аудиторії РФ показує повідомлення, спрямовані на дегуманізацію українців, і виставляє українську владу сучасними послідовниками нацизму", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, 2019 року Брюссель вирішив скерувати вп'ятеро більше коштів і більше кадрів на боротьбу з російською пропагандою, ніж у 2018 році.

У грудні минулого року Європейська комісія повідомила, що розробила план протидії дезінформації з боку РФ. Його головна мета - не допустити втручання Кремля у вибори до Європарламенту в травні 2019 року, а також у вибори в країнах ЄС 2020 року.

За матеріалами Голосу Америки та Лівого берега

єс україна росія пропаганда

Знак гривні
Знак гривні