#Томоснаш: Варфоломій передав томос про автокефалію Епіфанію (ФОТО)

Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Це сталося вранці 6 січня в Стамбулі в патріаршому храмі Святого Георгія.

Патріарх Варфоломій підписав Томос напередодні, 5 січня. На церемонії підписання в Стамбулі були присутні президент України Петро Порошенко, глава Верховної Ради Андрій Парубій, колишній президент Віктор Ющенко, міністр оборони Степан Полторак, інші члени уряду.

7 грудня предстоятель ПЦУ Епіфаній проведе божественну літургію в Соборі Святої Софії в Києві. Під час богослужіння в соборі буде Томос.

Президент Петро Порошенко гарантував збереження свободи віросповідання після створення Православної церкви України.

Про це він сказав у зверненні до народу після вручення томосу про автокефалію митрополиту Київському і всієї України Епіфанію (Думенко).

"Я як Президент гарантую від імені держави, що Україна поважатиме релігійний вибір і свободу віросповідання кожного громадянина", - пообіцяв Порошенко, який взяв участь в церемонії передачі томосу.

Слова президента стосуються існування в Україні так званої Української православної церкви Московського патріархату, підпорядкованої Російській православній церкві.

За словами президента, томос - це фактично ще один акт проголошення незалежності країни. "Він завершить утвердження самостійності Української держави, зміцнить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян, особливо тих, які перебували поза спілкуванням із Вселенським православ'ям, яких несправедливо таврували неканонічністю", - заявив президент України.

РПЦ відмовилася визнати створення Православної церкви України і наполягає на легітимності УПЦ МП. Однак за рішенням Синоду Вселенського патріархату від 11 жовтня, прийнято рішення припинити дію указу 1686 року про дозвіл на висвячення київського митрополита Московським патріархом, яке в Росії вважають передачею канонічної території України.

За матеріалами Лівого берега та ФБ кореспондента ВВС Святослава Хоменка

релігія україна Церква

Знак гривні
Знак гривні