УПЦ МП заявляють, що закон про перейменування їх не стосується

"Наш керівний центр не розташований на території держави-агресора. Це, напевно, про когось іншого", - заявив Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря) Української православної церкви Московського патріархату.


"Російська", а не "українська": Рада зобов'язала УПЦ МП змінити назву

Митрополит Онуфрій та архієпископ Климент

"Мені здається, цей закон до нашої церкви жодного стосунку не має, оскільки ніяк ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, управління з якогось закордонного центру, де є держава-агресор. Нашій церкві немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не розташований на території держави-агресора. Це, напевно, про когось іншого", - сказав він "Громадському".

У прийнятому Радою законі йдеться, що входження релігійної організації до складу іншої організації визначається за їхніми статутами.

У статуті УПЦ МП сказано, що вона з'єднана з помісними православними церквами з РПЦ й у своєму управлінні керується постановами собору РПЦ від 1990 року, коли замість українського екзархату РПЦ була створена УПЦ МП.

У статуті РПЦ сказано, що центр управління УПЦ МП розташований у Києві (ця норма з'явилася у 2017 році, вже після реєстрації законопроекту про перейменування). Але там само сказано, що рішення соборів РПЦ є обов'язковими для УПЦ МП.

Лівий берег

закон україна росія Церква релігія

Знак гривні
Знак гривні