Сенат США за жорстку операцію зі звільнення Керченської протоки для вільної навігації

Сенат США виступив за "жорстку операцію" зі звільнення Керченської протоки для навігації. До такого кроку президента Дональда Трампа закликала майже половина сенаторів.

Автори резолюції, яку підписали 39 членів Сенату, вважають, що це необхідна відповідь на дії Росії в Керченській протоці 25 листопада, коли були захоплені три українських судна з екіпажами.

Резолюцію підготували голова комітету з нацбезпеки, республіканець Рон Джонсон і партійний організатор демократів у сенаті Річард Дурбін. Джонсон також очолює підкомітет сенату з безпеки в Європі.

"США і наші союзники повинні негайно відреагувати на військову агресію Росії в Керченській протоці сильним і рішучим кроком, - сказав Джонсон. - Проведення міжнародної морської операції зі свободи навігації має забезпечити безпечний прохід із Чорного моря в Азовське". На його думку, саме таку відповідь "повинен побачити Володимир Путін".

Сенатори закликали Трампа провести разом із союзниками потужну операцію зі звільнення Керченської протоки для навігації. Вона повинна продемонструвати "підтримку міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх угод" і забезпечити безпечний прохід суден через Керченську протоку й Азовське море. Сенатори вважають, що такий крок "дасть відсіч надмірним територіальним претензіям Росії".

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов розповів в інтерв'ю ВВС, що українські кораблі знову спробують пройти через Керченську протоку. Для цього також будуть залучені міжнародні партнери, в тому числі ОБСЄ і НАТО.

У російському МЗС назвали заяву Турчинова "провокаційною" і заявили, що новий прохід українських кораблів через Керченську протоку може "ускладнити ситуацію".

25 листопада Росія з застосуванням зброї захопила біля Керченської протоки три українських судна (буксир "Яни Капу" і два катери "Бердянськ" і "Нікополь") з екіпажами (24 особи). Троє моряків отримали поранення. 27-28 листопада суд Сімферополя заарештував усіх полонених до 25 січня 2019 року.

Україна поінформувала про агресію РФ у Керченській протоці трибунал ООН з морського права. Також Україна готує позов у Міжнародний суд ООН.

Лівий берег

азов сша росія агресія

Знак гривні
Знак гривні