Створено бота, який повідомляє про чергове погіршення повітря в Києві (+ІНФОГРАФІКА)

Киянин Любомир Мілевський розробив Telegram-бота, який попереджає про погіршення якості повітря у столиці. Дані оновлюються автоматично щогодини.


У Києві знову смог? Спасибі приватним авто! (ІНФОГРАФІКА)

Автор розповів «Хмарочосу», що така ідея спала йому на думку після того, як він укотре побачив смог над Києвом. При цьому, зроблена в 2015 році Держсанепідслужбою інтерактивна карта рівня забруднення повітря вже не підтримується.

«Я та кілька моїх знайомих володіють пристроями “розумний будинок” з необхідними датчиками. Я забираю ці дані з кількох районів Києва, опрацьовую на сервері та віддаю ботові», – розповідає Мілевський.

#aqualitybot показує середнє значення для міста. Дані оновлюються автоматично щогодини. Якщо індекс підніметься вище 101, бот повідомить користувачів про небезпеку.

Індекс якості повітря формується за американським стандартом EPA. Він передбачає чотири рівні:

а) 0-50 — все гаразд, можна гуляти і займатися спортом.
б) 51-100 — ризик незначний. Можна гуляти, провітрювати приміщення.
в) 101-150 — є ризик для здоров’я. Не варто гуляти без нагальної потреби.
г) понад 151 — небезпечно виходити на вулицю без захисної маски.

На момент написання новини індекс забруднення повітря у Києві становив 50 пунктів.


Київ 10-й за забрудненістю в Європі: це трохи гірше за Париж, але краще за Неаполь (ІНФОГРАФІКА)

Днями в КМДА повідомили, що 90% антропогенних джерел забруднення повітря Києва – це «пересувні джерела», тобто транспорт. За останні 20 років концентрація діоксиду азоту в місті зросла на 50%, а формальдегіду на 200%. Це – наслідок зростання кількості автомобілів.

За словами директора Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олександра Косовця, Київ входить до першої десятки міст України із найбільшим забрудненням повітря. Експерт вважає, що, крім скупчення автотранспорту, для всіх районів Києва є великою проблемою скорочення площ зелених насаджень та заміна скверів на висотні будинки.

За даними Європейського суду аудиторів, щороку забруднення повітря стає причиною 400 тисяч передчасних смертей в Євросоюзі.

екологія технології інфографіка київ катастрофа

Знак гривні
Знак гривні