Інтерпол обрав нового голову - і це не росіянин

Генасамблея Інтерполу сьогодні в Дубаї проголосувала за призначення нового голови відомства, повідомляє ЛБ. Міжнародне відомство очолив представник Південної Кореї Кім Чон Ян, який раніше виконував обов'язки голови агентства.

Кандидатуру росіянина Олександра Прокопчука, таким чином, було відхилено.

Міністр МВС України Арсен Аваков відреагував на призначення південнокорейця повідомленням у Твіттері: "Цю битву виграно! Спасибі всім! Слава Україні!" Адже раніше він казав, що Україна може навіть вийти з Інтерполу в разі обрання росіянина.

Раніше Литва також попередила, що вийде зі складу країн-членів Інтерполу, якщо його очолить представник РФ Олександр Прокопчук. Окрім того, декілька сенаторів США закликали не призначати російського генерала керівником Інтерполу. "Це все одно, що лисицю зробити відповідальною за курник", - ідеться в їхній заяві.

Нагадаємо, необхідність вибрати нового кандидата на пост президента Інтерполу виникла після скандального зникнення попередника, Мен Хунвея, під час його подорожі в Китай. 29 вересня він відбув з Франції в Китай і відтоді не виходив на зв'язок, після чого прокуратура Ліона ініціювала розслідування в зв'язку з його зникненням. 7 жовтня влада Китаю повідомила про затримання 64-річного Мен Хунвея за підозрою в порушенні закону, а міністерство громадської безпеки КНР заявило, що екс-голову Інтерполу підозрюють у хабарництві й інших злочинах.

корея поліція україна росія Китай

Знак гривні
Знак гривні