Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо його справді очолить росіянин

Як відомо, попередній президент Інтерпола, китаєць, зник під час візиту до Китаю - то тепер пропонують громадянина Росії.

Прокопчук - претендент на очільника Інтерполу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Міжнародній організації кримінальної поліції (Інтерпол), якщо її очолить росіянин.

"Імовірне президентство Росії в Інтерполі - абсурдне й суперечить духу та цілям організації. Якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті, Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ICPO", - заявив він у твіттері.

Нагадаємо, необхідність в обранні нового голови Інтерполу виникла після того, як наприкінці вересня зник голова організації Мен Хунвей. Спочатку його оголосили зниклим безвісти, потім з'явилася інформація про його затримання китайською владою. 64-річний чиновник перебуває під слідством, конкретні звинувачення проти нього не оприлюднені. Також невідоме місце утримання затриманого.

Головним претендентом на посаду голови Інтерполу є генерал-майор російської поліції Алєксандр Прокопчук, який з 2006-го по 2011 рік був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році Прокопчук став віце-президентом Інтерполу.

Прокопчук народився в Україні в 1961 році, навчався в Київському університеті на романо-германському напрямку. Пізніше закінчив Всеросійську державну податкову академію за фахом "Юриспруденція".

У 1990-ті роки працював у контролюючих та правоохоронних органах Росії. З 2003 року - в органах внутрішніх справ. Працював керівником Апарату заступника міністра - начальника Федеральної служби з економічних і податкових злочинів МВС Росії, начальником Управління правового регулювання й організації міжнародної взаємодії Департаменту економічної безпеки МВС Росії.

Китай поліція україна росія

Знак гривні
Знак гривні