Рада провалила закон про сімейну медицину

Нардепи відмовилися підтримати проект закону №6634 "Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини за основу, а також повернення його до профільного комітету на доопрацювання і суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Після цього голова ВР Андрій Парубій оголосив про відхилення документа, - передає ЛБ.

"Проект закону я оголошую відхиленим", – сказав спікер.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що мережу закладів первинної медичної допомоги досі не сформовано належним чином і не забезпечено потреб населення в якісній і доступній первинній допомозі.

"На сьогодні мережа закладів первинної медичної допомоги в Україні представлена 5,5 тис. центрами первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторії сімейної медицини, чисельність медичного персоналу налічує понад 35 тис. осіб, з них: 13 тис. лікарів загальної практики, сімейних лікарів, середній персонал із медичною освітою за спеціальністю "загальна практика – сімейна медицина" – 22 тис. осіб. Один лікар загальної практики – сімейний лікар обслуговує дільницю від 1500 до 2000 осіб дорослого та дитячого населення (500-600 сімей)", – сказано в записці.

Нагадаємо, навесні 2018 року в Україні стартувала реформа охорони здоров'я, що передбачає підписання декларацій між лікарем і пацієнтом. З серпня Нацслужба здоров'я почала виплати за схемою "Гроші йдуть за пацієнтом", 596 комунальних і приватних медустанов, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, в цілому отримали понад 775 млн гривень від Національної служби здоров'я за надання медичних послуг.

Рада законопроект медицина

Знак гривні
Знак гривні