НБУ відсудив у Коломойського мільярд грн

За останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь НБУ на загальну суму 947 мільйонів гривень у спорах зі структурами, пов’язаними з екс-акціонером “Приватбанку” Ігорем Коломойським.

Про це у своїй колонці для “Економічної правди” написав начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, - передає Новинарня.

“Цьогоріч одним з важливих напрямів роботи НБУ в судовій площині став процес стягнення заборгованості за кредитами рефінансування, зокрема, з колишнього акціонера “ПриватБанку” Ігоря Коломойського. Майже чотири місяці тому Національний банк подав 148 позовів проти бізнесмена та пов’язаних з ним 32 компаній на загальну суму близько 10 млрд грн”, — зазначив Григорчук.

Як зауважує посадовець, мета схожи заходів — змусити відповідачів виконати взяті на себе зобов’язання.

Задовго до входження держави в капітал “Приватбанку” НБУ надавав фінустанові кредити рефінансування. Коломойський, який тоді був співвласником банку, надав центральному банку персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені. Окрім особистої поруки, Національний банк за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній.

У забезпечення зобов’язань до НБУ передавалися такі відомі об’єкти, як “Буковель”, “Біола”, літаки МАУ, агротермінал, нерухомість по всій країні та інше рухоме і нерухоме майно.

“Оскільки на травень 2018 року у “Приватбанку” сформувалась прострочена заборгованість перед НБУ на суму близько 10 млрд. грн., Національний банк отримав законне право вимагати погашення цього боргу за рахунок, зокрема, майна поручителів. Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн”, — наголосив начальник управління Нацбанку.

Деякі з ухвалених 19 судових рішень вже набрали законної сили.

Це відкриває для Національного банку можливість розпочати процедуру звернення стягнення заставного майна шляхом його продажу на публічних торгах.

бюджет банки суд коломойський

Знак гривні
Знак гривні