Забудьте про Javelin. Як захистити Україну від нападу Росії з моря

Заблокувавши Азовське море, Москва отримає можливість провести повітряно-морську десантну операцію для того, щоб ізолювати Маріуполь і південь узбережжя України аж до Одеси, вважає американський дослідник Стівен Бланк.

Це стало можливим завдяки постійному укріпленню Росією наземних, повітряних та військово-морських сил в Криму та поблизу нього, пише провідний дослідник американського аналітичного центру ​American Foreign Policy Council в статті для Atlantic Council.


На Азов перекидають артилерійські катери (ФОТО)

Така повітряно-морська десантна операція, на думку дослідника, може включати масовані удари по наземних цілях. Ще одна можливість – використання повітряних сил для прикриття десантної операції або військово-морської операції з обстрілу узбережжя з моря. Те, що весь повітряний десант Москви бере участь в операції «Схід-2018» на Далекому Сході, може означати, що Москва готується до використання цих сил в майбутніх десантних операціях, ймовірно, першої фази комбінованого збройного нападу на Чорноморське узбережжя України.

Ймовірно, блокада Москвою Азовського моря пошириться і на узбережжя Одеси і може мати на меті захоплення родовищ енергоресурсів, які все ще залишаються під контролем України, розмірковує Бланк.

Аналітик переконаний, що саме тепер варто запропонувати зброю на допомогу Україні. Наразі немає жодних свідчень того, що переговори спецпредставника США з питань України Курта Волкера з представником Москва Владиславом Сурковим скоро поновляться або що у Москви є нові ідеї про можливість припинення війни. Справді, як Волкер повідомляв пресі, він не очікує, що Москва робитиме значні дипломатичні кроки перед президентськими та парламентськими виборами в Україні.

Як швидко можна надати Україні зброю для протидії нападу Росії з моря?

Аналітик пропонує надати протикорабельні ракети через US-AGM-84 Harpoon Block II, AGM-158C LRASM A, та норвезьку ракету ВМС. Україні також потрібна платформа для запуску, система наведення цілі, радар.

Через те, що Москва відмовляється вести переговори з виконання Мінських домовленостей, стверджує Бланк, США та ключові європейські союзники мають поєднати додатковий військовий тиск, спрямований на зміцнення самооборони України, і посилити тиск на Москву.

Причини цього, на думку дослідника, очевидні. Вторгнення у Крим та на Донбас становить загрозу не лише для України, але й для Європи. Безпека України є життєво важливою для безпеки Європи.

Для того, щоб Україна поновила свою безпеку, незалежність та територіальну цілісність – однієї лише зброї замало, наголошує Бланк. Він також закликає досягти стратегічного консенсусу – ведення війни в ситуації, коли немає політичного розуміння стосовно того, що забезпечить тривалий мир в Європі, призведе лише до нових конфліктів, від яких ніхто не виграє, переконаний аналітик.

Радіо Свобода

зброя війна україна росія

Знак гривні
Знак гривні