Випускники не вміють скоротити дріб, не мають базових знань. Докази катастрофи в українській освіті на прикладах ЗНО

Думав, мене вже складно чимось здивувати в українській освіті, але результати ЗНО цього року вразили, - пише Іван Примаченко, співзасновник онлайн-університету Prometheus.

69% учасників не змогли знайти найбільше значення функції за наведеним графіком.

65% учасників тестування з української мови та літератури не побачили лексичну помилку у словосполученні "на наступній неділі".

48% учасників тестування з математики не змогли скоротити дріб (2а +2)/2.

Майже половина (47.5%) школярів не знає, в якому місті розташована будівля, що зображена на картинці:

30% учасників тестування вважають, що Україна є федерацією, конфедерацією або союзною державою.

Лише 16,8% учасників знає, що за літописною легендою князь київський Володимир Святославич у 988 році обирав нову релігію з-поміж християнства, ісламу та іудаїзму. При тому, що іншими варіантами відповідей були: "індуїзм", "буддизм", "даосизм" та "конфуціанство".

Лише 20% школярів змогли правильно визначити, що серед слів "позначка, центнер, довідник, каталог" наголос на другий склад падає саме у слові "довідник".

56% учасників не знають, що сила вітру залежить від різниці атмосферного тиску.

38,8% учасників вважають, що меншу кількість сумарної сонячної радіації в західних областях України порівняно з розташованими на тих самих широтах східними областями зумовлює менший кут падіння сонячного проміння. Правильний варіант "більше хмарних днів протягом року" обрало лише 37,3% школярів.

На запитання ""Авіалінії Антонова" здійснюють понад 35 % перевезень великогабаритних і надважких вантажів на світовому ринку, є офіційним перевізником ООН. Що зумовлює високу конкурентність цієї компанії?" лише 28,3% учасників дають правильну відповідь "парк унікальних транспортних літаків українського виробництва".

36,3% вважають, що це пояснюється "світовим лідерством компанії за кількістю вантажних і пасажирських літаків", 20,4% бачать першопричиною "вигідне розташування бази авіакомпанії в столичному регіоні"!

Перед нами чергові свідчення катастрофи української освіти.

Це більше не гучні слова чи спекуляції – це факт, який зафіксовано на ЗНО.

В описаних вище результатах мова йде не про якісь рідкісні факти чи специфічні навички, а про базові знання і логіку.

Що ще потрібно, щоб нарешті визнати освітню прірву, перед якою опинилася країна, і почати справді радикальні реформи?

школа освіта абзац

Знак гривні
Знак гривні