Диверсію з отруєння дітей в Харківській школі чомусь маскують під хуліганку (ТОЧКА ЗОРУ)

"Чому я називаю масове отруєння дітей невідомою речовиною саме диверсією? Бо саме так цю подію визначає кримінальний кодекс України".

Про це пише у своїй колонці для Цензора адвокат Олег Головков.

Стаття 113, Диверсія: "Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров'ю, на зруйнування або пошкодження об'єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій".

Чому це не дитяча "хуліганка"? Кожний спеціаліст з кримінології вам пояснить, що в разі вчинення підлітком хуліганських дій, він буде намагатись засвідчити свою особу перед безпосередніми свідками, групою спілкування і таке інше, бо при вчиненні таких дій підліток самостверджується та заробляє "авторитет".

Ні спеціалістам ДСНС, ні медикам не вдалося встановити застосовану речовину при вчиненні злочину. "Хулігани", що застосовують для отруєння речовину, яка не залишає слідів та не визначається звичайними тестами, що використовують ДСНС та українські медики, є доволі продуманими.

"Хулігани" ретельно зачистили місце злочину. Внаслідок ретельного огляду приміщень школи не було виявлено ні залишків порошку, ні масляних та фреонових плям, що є характерним для застосування хімічних речовин. Внаслідок ретельного огляду школи та прилеглої території не було виявлено жодних контейнерів (балончики, пластикові пляшки, ін.) для транспортування хімічної речовини.

Симптоми хімічного отруєння дітей не властиві жодній відомій хімічній речовині. Зона ураження охопила всю будівлю школи, діти, які потрапили до реанімації, знаходились в різних частинах школи та на різних поверхах від 1 до 4. Версія щодо застосування "перцевого газу" спростована в перші години після події. У дітей не виявили подразнення очей та підвищеного сльозовиділення. Спільні симптоми у більшості постраждалих - це ускладнення дихання, втрата м’язового контролю (у дітей підгинались ноги й вони не могли йти самі), нудота та кашель.

Замість того, щоб розпочати ретельне слідство, справу кваліфікувати як "Хуліганство" та доручили слідчій з відділу поліції, яка і так обтяжена двома сотнями справ, серед яких "ухилення від сплати аліментів" та викрадення фену на ринку "Барабашово".

Як результат такої "ефективної" діяльності держави, у дітей в день диверсії не відібрані "біологічні зразки", що є вкрай необхідними для проведення подальших експертиз. Це вже ускладнило, а може, й зробило неможливим встановлення отруйної речовини.

Мені невідомі первинні причини такої поведінки влади, але Держава, що ігнорує злочин, вчинений проти дітей, є злочинною!

Вимагаю: створення робочої групи при Раді національної безпеки України, залучення міжнародних лабораторій з метою визначення отруйної речовини, застосованої в усіх випадках диверсій у школах. Перекваліфікації досудового розслідування на "Диверсія" з відповідним переданням слідства органам СБУ. Разом – переможемо!" - пише юрист.

кримінал медицина харків опініон школа

Знак гривні
Знак гривні