Відстій: яку музику слухають в Україні на YouTube (ІНФОГРАФІКА)

Сервіс YouTube із 10 травня розширив свої музичні чарти на 44 країни, до яких увійшла й Україна.

Зауважмо очевидне: тут ідеться про аудиторію, яка активно користується інтернетом - переважно це мешканці міст і не надто старі люди. І все одно, в українському топі практично відсутні пісні "світового" рівня. Домінує російськомовна і, на думку редакції, не надто високоякісна музика.

Зокрема, чарт «Топ-пісні» відображає композиції, які сумарно набрали найбільше переглядів, включно з офіційним кліпом, лірик-відео, фан-відео тощо.

Ми зробили інфографіку щодо всіх пісень, які набрали понад півмільйона переглядів:

Для мазохістів: самим подивитися, що собою являють ці пісні, можна тут. Хто не в курсі, навіть "Халіб" - це все одно насправді російськомовний, лише дещо "присхіднений" поп-реп-шансон, якось так.

У «Топ-відео» – лише перегляди офіційних кліпів. Ситуація не менш гидка й печальна, даруйте за емоційну оцінку:

До рейтингу «Топ-виконавці» артисти потрапляють за сумарною кількістю переглядів усіх їхніх відео, включно з живими виступами та колабораціями.

Найпулярніший "україномовний" - той самий Олег Винник, котрий "Вовчиця", а зовсім не Океан Ельзи, як ви б могли подумати.

Помітно певні неузгодженості - чому нема Кіркорова в топі, якщо його одне відео набрало понад мільйон. Але це питання до Ютуба.

Оновлено 16.05 2018. 17:48
Цей рейтинг не обов'язково пояснюється лише поганим смаком слухачів. Великий вплив на перегляд відео мають алгоритми Ютуба. Оскільки російська аудиторія дуже велика, то Ютуб автоматично пропонує "подивитися далі" меншій суміжні аудиторії - тобто українській, популярні в Росії кліпи.

Читайте також: Вигадка перемагає реальність. Як алгоритми YouTube спотворюють правду

музика рейтинг україна інтернет інфографіка абзац

Знак гривні
Знак гривні