ЮНІСЕФ: в Україні третина довідок про щеплення - фальшиві

У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) заявляють, що кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні складає близько 30%. Про це Радіо Свобода заявила медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

«Тобто, в нас не лише охоплення щепленнями невисокі, а ще й можна звідти прибрати кількість цих фальшивих довідок. Ми робили велике опитування як ЮНІСЕФ – цифри на диво високі. Тому я остерігаюсь, що якщо в нас запровадять «силовий» метод вакцинації, то він призведе лише до ще більшого зростання кількості фальшивих документів», – заявила Булавінова.

Експертка ЮНІСЕФ додала, що зараз у зв’язку із спалахом кору в Україні охоплення вакцинацією проти кору значно підвищилося. «Люди стали в черги у поліклініки, щоб отримати вакцини. На кінець року охоплення було близько 95-97%, можна відняти фальшиві довідки, але все одно охоплення підвищилось», – сказала вона.

При цьому, як заявила Булавінова, охоплення вакцинацією проти дифтерії, правця і кашлюку складає близько 50%. «Це дуже низьке охоплення, жахливо низьке. Так само низьке охоплення і проти гепатиту», – додала вона.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні від початку року на кір захворіли майже 14 тисяч людей, більшість із них – діти. За цей час від ускладнень кору померли восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.

У МОЗ закликали вакцинуватися від кору, а також від дифтерії – у зв’язку з небезпечністю хвороби і низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні.

Міністерство охорони здоров’я України також виступило за посилення відповідальності через відмову від вакцинації.

україна медицина

Знак гривні
Знак гривні