КДБ Білорусі затримало ще одного українця

У Білорусі арештований ще один громадянин України – білоруські спецслужби затримали керівника підприємства ПАТ “Завод обважнювачів” (м. Костянтинівка Донецької області).

Про це йдеться в листі на ім’я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада, повідомляє Новинарня.

У зверненні, підписаному в. о голови правління цього заводу О. Козьменком, сказано, що директор ПАТ “Завод обважнювачів” Скиба Олександр Сергійович (7 травня 1978 року народження) прибув до Мінська 15 листопада у відрядження на переговори з ВАТ “Мінський тракторний завод”. Українське підприємство має договір про постачання продукції, яка використовується в ливарному виробництві білоруського заводу.

Скиба вилетів з Києва до Мінська рейсом 15 листопада о 14:20 і прибув туди о 16:15 того ж дня за місцевим часом. Пізніше він вийшов на зв’язок о 19:20 і повідомив, що збирається повертатися додому в цей же день.

Проте наступного разу на зв’язок Олександр Скиба вийшов вже вранці - він зателефонував дружині з чужого білоруського номера і повідомив, що його затримали співробітники КДБ Білорусі.

“Намагаючись з’ясувати долю нашого співробітника, я звернувся по телефону, знайденому в мережі інтернет, до оперативного чергового Управління КДБ Білорусії в м. Мінськ із запитом про затримання нашого співробітника. Чоловік, який представився заступником оперативного чергового, підтвердив мені факт утримання нашого співробітника в цьому закладі”, – йдеться в листі.

Представник КДБ Білорусі не повідомив обставин і мети затримання, пообіцявши передзвонити, якщо виникне така необхідність.

Нагадаємо, у жовтні в Білорусі затримали власного кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка. Його звинуватили в шпигунстві.
Також у серпні на території Білорусі затримали 19-річного українця Павла Гриба, сина офіцера-прикордонника. Його схопили російські спецслужби і переправили на територію РФ, де він тепер перебуває в СІЗО у Краснодарі за обвинуваченням у тероризмі (нібито плануванні теракту в Сочі).

скандал білорусь україна

Знак гривні
Знак гривні