Всю радянську пропаганду звезуть у музей на ВДНГ

Київ створює на ВДНГ Музей монументальної пропаганди СРСР: перший на в'їзд верхи – Щорс на коні.

Про це пише Новинарня.

Створення в столиці під відкритим небом Музею монументальної пропаганди СРСР розпочалося в травні 2017 року. За цей час напрацьовано його концепцію.

У проекті беруть участь київська міська влада (як ініціатор), Міністерство культури та УІНП.

“На сьогодні ми маємо майданчик та концепцію, що може бути реалізована за підтримки ширшої коаліції партнерів”, — розповів заступник міського голови, секретар міської ради Володимир Прокопів.

За його словами, команда працювала над баченням реалізації “цього важливого освітнього проекту” впродовж півроку, “ставлячи амбітну ціль – створити у Києві місце, яке увійде в топ-10 пам’яток столиці”.

Музей збере “декомунізовані” статуї з різних областей України, надані місцевою владою, приватними особами тощо.

Як зазначив керівник проекту Максим Бахматов, концепція музею розроблялася командою проекту за участі провідного міжнародного експерта з музейної справи Міхаеля Фера.

“І сьогодні ми передаємо наші напрацювання Київській міській раді, Міністерству культури та Інституту національної пам’яті для продовження роботи”, – йдеться в повідомленні від 7 листопада, дня 100-ї річниці російської Жовтневої революції.

Зазначається, що Музей монументальної пропаганди СРСР стане місцем, де можуть бути збережені ті пам’ятники тоталітаризму, які підпадають під вимоги щодо декомунізації публічного простору, але становлять мистецьку цінність.

“Долучаючись партнером у створенні Музею монументальної пропаганди СРСР, Міністерство культури вбачає можливість реалізувати завдання зі збереження пам’яток мистецтва радянської доби та водночас виконати вимоги декомунізації з очищення громадського простору від тоталітарних символів”, – заявив міністр культури Євген Нищук.

“Ці високі цілі Музею, гадаю, варті того, щоб інституція в майбутньому розраховувала на статус національної”, – додав він.

Міністерство культури сприятиме Музею у залученні до експозиції об’єктів зі всієї України, йдеться в повідомленні.

“Очікується, що перший експонат надасть громада міста Києва, — сказав Володимир Прокопів. — Це буде пам’ятник Миколі Щорсу, щодо переміщення якого вже розроблені відповідні проекти демонтажу та монтажу на території Музею”.

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович пояснив: “Ідея створення такого роду музейних установ належить європейським спільнотам, котрі пройшли подібний до нашого шлях долання наслідків тоталітарного минулого. Парк Грутас в Литві та Парк Мементо в Угорщині мають насамперед освітню місію. Але Україна в цьому ряду може запропонувати глибше розуміння тоталітарної пропаганди”.

київ історія срср

Знак гривні
Знак гривні