Прикордонника засудили на 13 років, по суті, за захист України

З вересня 2014 року старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров знаходиться в ув’язненні згідно вироку Приморського районного суду та Апеляційного суду Донецької області (м.Маріуполь), за яким його засуджено до 13 років позбавлення волі. У соціальних мережах та ЗМІ тривають палкі обговорення цієї скандальної справи.

Переважна більшість користувачів, серед яких є українські військові, ветерани бойових дій на Донбасі, волонтери та активісти, вважає вирок несправедливим і наполягає на його перегляді.

2 листопада 2017 об 11:00 у Вищому спеціалізованому суді України (м. Київ, вул. П.Орлика, 4) відбудеться розгляд касаційної скарги на зазначений вирок.

За що засудили українського прикордонника?

Як повідомляє офіційний сайт Державної прикордонної служби України, 9 вересня 2014 року старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров чергував на блокпості в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали невідомим особам, а після цього різко попрямував у бік українського блокпосту.

На вимогу зупинитися для перевірки документів водій не відреагував, збільшив швидкість і пішов на прорив. Попереджувальні постріли вгору також не зупинили порушника, і прикордонники, згідно з інструкціями, відкрили вогонь на ураження автомобілю.

Авто з порушниками було зупинено. Водієм виявився уродженець окупованого росіянами м.Донецька, який не постраждав, проте від поранення загинула жінка, яка сиділа поряд з ним у автомобілі.

Повідомляється, що водій після допитів виїхав до Росії на постійне проживання і жодного разу не був присутнім на суді.

Також відомо, що прицільний вогонь по колесах та радіаторній решітці автомобіля вели одразу 9 військовослужбовців, які перебували у патрульній групі.

Слідство не змогло встановити, чий саме постріл призвів до загибелі жінки, тому засудили саме Сергія Колмогорова, який начебто на час пострілу перебував найближче від автомобіля з порушниками.

“Цінний боєць для української армії”

Відомо, що Сергій Колмогоров ще до зазначеної події зарекомендував себе як надійна та відповідальна людина, справжній боєць, який професійно виконував поставлені завдання. “Відповідальна людина, на нього можна покластися. Прикривав мене. Цінний боєць для української армії”, – говорить про Колмогорова його колишній командир Єлисей Махов. Детальніше бойовий шлях Сергія Колмогорова описаний у матеріалі ORD.

“Не зміг попрощатись із батьком”

На сторінці у Facebook “Патріотичне братство прикордонників України” постійно повідомляються деталі справи Сергія Колмогорова. З дописів спільноти стало відомо, що поки прикордонник перебував у СІЗО та був засуджений на 13 років за вироком, у жовтні 2017 року помер його батько. Сергій не зміг навіть побачитись із ним напередодні. При цьому також відомо, що його мати живе дуже бідно і родина не може звернутись до приватного адвоката.

Небезпечний прецедент

Активне громадянське суспільство України, для якого люстрація суддів-корупціонерів та судова реформа є однією з найголовніших вимог до керівництва держави, б’є на сполох. Бо справа із прикордонником Сергієм Колмогоровим створює небезпечний прецедент. Підкреслюється, що судді, які виносять вироки у судах в Донецькій та Луганській області перебувають у зоні впливу Росії, а деякі з них навіть мають житло в зоні окупації та часто відвідують окуповану російськими силами територію Донбасу. Тому, наприклад, вирок цих суддів бойовикам незаконних збройних формувань за навмисне вбивство українських громадян інколи може бути нижчим, ніж вирок для українських військових, які виконують свій обов’язок із захисту територіальної цілісності України.

Передумови подій та контекст

Нагадаємо, що в кінці серпня - на початку вересня 2014 року гібридні російські війська вторглися в Україну, захопили Новоазовськ та були зупинені на підступах до Маріуполя. Тільки завдяки рішучим діям Збройних сил України, прикордонників та добровольців батальйону “Азов” бойовики та сили ЗС РФ не змогли захопити важливий плацдарм – морське та індустріальне місто. Тоді головною метою Росії було взяти під контроль територію України вздовж Азовського моря і вийти до Криму суходолом. За інформацію про блокпости та мобільні групи українських прикордонників російські спецслужби та куратори бойовиків обіцяли місцевим жителям в зоні бойових дій грошову винагороду. Місцеві жителі свідомо йшли на ризик та змову із агрессором задля особистого збагачення.

Матеріал до публікації підготував Роман Бурко для сайту InformNapalm.

донеччина кОЛМОГОРОВ маразм кордон суд

Знак гривні
Знак гривні