Які ключові реформи має започаткувати Рада на новій сесії (ЛІНКИ)

Сьогодні відкрилася нова, сьома сесія Верховної Ради України. Які законопроекти вона має розглянути? Ось вони за напрямками:

Пенсійна реформа

(чотири законопроекти - №6614, №6615, №6616, №6617).

До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії більше ніж 5,6 млн громадян та провести індексацію пенсій для близько 4 млн громадян.

Рішення не передбачають підвищення пенсійного віку, натомість скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам.

Освітня реформа

(законопроект №3491-д).

Ухвалення освітньої реформи надасть школам більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

Медична реформа

(законопроекти №6327, №6604).

Обидва називаються "про державні фінансові гарантії" щодо надання медичних послуг.

Окремий пункт змін – запровадження державного гарантованого і безкоштовного для пацієнта пакета якісних медичних послуг та ліків.

Відійти від практики фінансування закладів охорони здоров’я, ліжко-місць. Фінансувати конкретну медичну послугу.

Електронні довірчі послуги

(законопроект №4685).

Законопроект передбачає запровадження електронних інструментів, які полегшують ведення бізнесу та забезпечують додаткові можливості для громадян та підприємств на основі використання новітніх технологій.

Документ пропонує створити механізми онлайн-спілкування бізнесу з органами влади і запроваджує онлайн доступ до адміністративних послуг для громадян.

Ініціатива має забезпечити можливості українського бізнесу в єдиному цифровому просторі ЄС.

Міжнародні стандарти фінзвітності

(законопроект №4646-д).

Законопроект спрямований на посилення позицій України в рейтингах легкості ведення бізнесу, забезпечення притоку прямих інвестицій та встановлення прозорості фінансової звітності компаній.

Йдеться про обов'язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств, та одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.

За матеріалом Урядового порталу

Рада законопроект реформи

Знак гривні
Знак гривні