Нападникам на українську процесію в Перемишлі винесли вирок

Суд у Перемишлі виніс вирок щодо 20 осіб, обвинувачених у порушеннях, скоєних щодо учасників релігійної процесії 26 червня 2016 року в Перемишлі.

У районному суді Кримінального суду II у Перемишлі на засіданні ухвалили обвинувальний вирок, - передає Форпост.

Про це йдеться у повідомленні окружної прокуратури Перемишля.

Затриманих під час заходів у червні 2016 року в Перемишлі звинуватили у втручанні в публічне виконання релігійного акту Греко-Католицької Церкви – проходження вулицями міста процесії, пов’язане зі святкуванням Дня пам’яті. Вони нецензурними словами ображали людей, котрі брали участь у процесії, через їхню українську національність, і в насильницький спосіб перешкоджали маршу учасників, – зазначено в повідомленні.

Кількох із затриманих також звинуватили в завданні ушкоджень і порушенні фізичної недоторканності двох учасників процесії.

У вироку від 02.08.2017 р. відповідачів засуджено від 4 до 10 місяців обмеження волі. Крім того, деяким обвинуваченим присуджено відрахування 20% місячної зарплати у Фонд допомоги потерпілим та постпенітенціарної допомоги, ще кількох – до 30 годин безкоштовних громадських робіт.

Обвинувачені мають право оскаржити вирок. У разі подання заяви це рішення визнають недійсним, і справа підлягатиме перегляду на загальних підставах.

Нагадаємо, 26 червня 2016 року близько 20 людей намагалися перешкодити процесії греко-католиків і православних, яка в Перемишлі йшла на місцеве українське військове кладовище вшанувати воїнів українських визвольних змагань. Після інциденту поліція затримала 23 осіб.

Цього року свято української національної пам’яті в Перемишлі минуло без інцидентів.

суд польща

Знак гривні
Знак гривні