Випускники з міст масово видали себе за селян заради вищих балів

Випускники міських закладів освіти по-шахрайськи видали себе за сільських дітей, щоб отримати трішки вищі бали.

Міністерство освіти запідозрило випускників понад 2200 шкіл в Україні у завищенні конкурсних балів під час вступної кампанії шляхом застосування «сільського коефіцієнта», що підвищує шанси на вступ до ВНЗ.

Застосовуючи «сільський коефіцієнт», приймальні комісії у ВНЗ визначають конкурсний бал абітурієнта з коефіцієнтом 1,02, тоді як випускники міських шкіл такої переваги не мають.

Варто наголосити, що випускники самостійно вказують свій коефіцієнт в електронній системі Міносвіти, тому спроби штучно завищити свій конкурсний бал виявились поширеним шахрайством.

Обманювати - погано, - варто змусити написати кожного порушника по тисячі разів, як Барта Сімпсона

Якщо принаймні один випускник закладу неправомірно вказав «сільський коефіцієнт» у своєму особистому «електронному кабінеті» вступника, то назва навчального закладу є у переліку МОН.

У прес-службі МОН пояснили Zaxid.Net, що масове застосування так званого «сільського коефіцієнту» було зауважене в персональних електронних кабінетах вступників, де вони подають усі необхідні документи та обирають ВНЗ для вступу.

Правдивість вказаної інформації мали перевіряти приймальні комісії ВНЗ, щоб скласти рейтинги, на основі яких формується перелік рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання.

У МОН уточнили, що застосовувати коефіцієнт 1,02 для визначення конкурсного бала вступника можна лише випускникам сільських шкіл. До випускників шкіл, які розташовані на території селищ чи селищ міського типу та міст його застосовувати неправомірно.

Зараз приймальні комісії перевіряють правдивість поданих абітурієнтами даних та до 20:00 1 серпня мають оприлюднити перелік вступників, що рекомендовані до зарахування на бюджетну форму навчання.

школа освіта корупція

Знак гривні
Знак гривні