Лукашенко в Києві вклонився українським військовим - тим часом готуються спільні маневри армій Росії й Білорусі

Перед зустріччю з Петром Порошенком на Банковій президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко вклонився українським воїнам, - пише Новинарня.

Лукашенка, який перебуває в Україні з дводенним візитом, 21 липня на площі перед адміністрацією президента зустріла почесна варта представників різних родів військ ЗСУ та оркестр.

Прозвучали гімни двох країн, президенти обійшли стрій почесної варти. За протоколом, Лукашенко зупинився навпроти вишикуваних військових і схилив голову.

Після цього Порошенко й Лукашенко пішли до АПУ для проведення переговорів.

Як поінформувала прес-служба президента України, на початку зустрічі “віч-на-віч” Петро Порошенко зазначив, що за результатами сьогоднішніх переговорів очікується вироблення нових форматів, орієнтирів і “дорожньої карти”, спрямованих на розвиток співпраці між Україною і Білоруссю.

“Олександр Лукашенко подякував за гостинність. Президент Білорусі розповів, що сьогодні вже відвідав музей Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні, який справив на нього значне враження”, – йдеться в повідомленні з Банкової.

Після зустрічі “віч-на-віч” відбудуться переговори української та білоруської делегацій під головуванням президентів.

Планується, що під час переговорів президенти двох країн обговорять розвиток політичного, торговельно-економічного та гуманітарного співробітництва між Білоруссю і Україною.
Основна увага буде приділена поточному стану і перспективам взаємодії в економіці, зокрема в таких сферах, як торгівля, інвестиції, промислова кооперація, нафтохімічний комплекс, енергетика, сільське господарство, транспортно-логістична галузь, розвиток міжрегіонального діалогу.
Планується також погодити підходи до подальшого розвитку прикордонного співробітництва.

Очікується, що за підсумками переговорів у присутності лідерів двох країн буде підписано низку документів стосовно співпраці в різних сферах.

Варто зазначити, що вагу візиту в Україну Олександра Лукашенка – глави союзної для РФ держави – підкреслюють зокрема прапорці України й Білорусі, розвішані на стовпах на центральних вулицях Києва.

Полторак занепокоєний спільними навчаннями РФ і Білорусі

Міністр оборони України Степан Полторак висловив занепокоєння з приводу проведення на території Білорусі російсько-білоруських військових навчань “Захід-2017”.

“Україна і світ має спільне бачення можливих перспектив проведення навчань ЗС РФ. Майбутні навчання “Захід-2017″ є надзвичайно потужними. Вони можуть бути використані, щоб почати агресію не тільки проти України, а й проти будь-якої іншої країни Європи, яка має спільний кордон з Росією”, – написав генерал армії Полторак на своїй сторінці в мережі Фейсбук у п’ятницю, 21 липня.

“Ми будемо адекватно реагувати на проведення навчань”, – наголосив міністр.

Як відомо, цього ж дня в Києві з офіційним візитом перебуває президент Білорусі Олександр Лукашенко.

30 червня Степан Полторак робив ту саму заяву щодо навчань “Захід-2017” під час переговорів у Брюсселі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Як відомо, “Захід-2017” – спільні стратегічні навчання ЗС Російської Федерації та Республіки Білорусь, заплановані на 14-20 вересня. За попередніми даними, в маневрах візьмуть участь до 13 тисяч військовослужбовців.
Навчанн

армія україна росія агресія білорусь

Знак гривні
Знак гривні