СБУ на третьому році війни затримала людину за незаконним запитом Росії

СБУ затримала члена Хізб ут-Тахрір в Одесі за запитом Росії. При цьому в Україні Хізб ут-Тахрір, на відміну від Росії, ніколи не була заборонена, не вважалася "терористичною", і в Україні живуть сотні членів цієї партії.

Члена партії «Хізб ут-Тахрір», російського громадянина Ільдара Валієва, затримали в аеропорту Одеси за запитом російського Інтерполу.

Про це повідомив його соратник Тагір Мінібаєв, передає кореспондентка Громадського.

«Валієв кілька років тому перебрався до Туреччини разом з родиною через гоніння в Росії, і коли там Ердоган (президент Туреччини - ред) відновив «дружбу» з Путіним, вирішив переїхати в Україну, — каже Мінібаєв. — Деякий час він жив в Одесі, а коли йому потрібно було полетіти в Туреччину у особистих справах, його затримали співробітники СБУ та Інтерполу при проходженні паспортного контролю».

Затримання, за словами Мінібаєва, сталося 25 травня 2017. Валієву повідомили, що 19 травня влада Російської Федерації подала запит до російського Інтерполу, у зв'язку з чим його помістили в ізолятор тимчасового утримання, а через три дні за рішенням суду помістили в СІЗО на 40 днів.

Апеляція на рішення суду буде розглядатися 8 червня в Малиновському районному суді Одеси.

Члена партії «Хізб ут-Тахрір» звинувачують за статтею 205.5 (ч.2) — участь у терористичній діяльності. За аналогічною статтею в Криму судять групу мусульман, які є ймовірними членами цієї партії.

У Росії «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною і заборонена. В Україні партія ніколи не була заборонена.

За словами Мінібаєва, Валієву загрожує екстрадиція на батьківщину, де на нього чекає суд. В Одесі у нього залишилася дружина і четверо дітей.

маразм україна сбу

Знак гривні
Знак гривні