Звинувачені у злочинах проти Майдану систематично і злагоджено уникають відповідальності

Два тижні тому чотири колишні співробітники "Беркуту" сіли на автобус та спокійно виїхали до Росії. Перед цим суд відпустив їх із-під варти, оскільки “ризики переховування від органів досудового розслідування або суду, нищення доказів або впливу на свідків” не підтвердилися.

Про це нагадує Євромайдан SOS.

Це вже далеко не перша втеча обвинувачених у злочинах, вчинених під час протестів. Ми можемо згадати відпущеного під домашній арешт екс-командира спецроти "Беркуту" Дмитра Садовника, водія автомобіля, на якому викрадали Вербицького та Луценка Віктора Тиндюка, обвинуваченого у викраденні та побитті протестувальників міліціонера-тітушку Таввакума Рагімова.

Ми маємо справу не з поодинокими випадками, а із відлагодженою системою уникнення відповідальності. І ця система просто не могла б існувати без прямого потурання нинішньої влади.

І зараз ситуація повторюється. Єдиний затриманий підозрюваний у справі незаконної передачі зброї зі складів МВС "тітушкам" Ростислав Заворотний сьогодні опівночі може вийти на свободу. Судді навмисне затягують питання продовження запобіжного заходу та по колу перекладають відповідальність одне на одного, щоб не розглядати її.

Євромайдан SOS вимагає від адміністрації Президента, керівництва Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Ради суддів та Вищої Ради правосуддя обґрунтованих пояснень цієї ситуації. Нас особливо цікавить, чи буде щось нарешті зроблено, щоб припинити цю практику.

беркут росія майдан справимайдану суд репресії

Знак гривні
Знак гривні