Укртелеком Ахметова може повторити сценарій Приватбанку

Фонд державного майна приступив до процедури примусового розірвання договору про приватизацію "Укртелекому".

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Liga.net.

Як зазначається, керівництво Фонду передало всі необхідні матеріали в свій юрдепартамент з метою ведення претензійно-позовної роботи щодо розірвання договору та повернення проданого за ним пакета акцій Укртелекому в державну власність.

Як пояснюють у фонді, за результатами проведеної в лютому 2017 року підсумкової перевірки виконання покупцем договору про приватизацію від 2011 року було встановлено, що ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій в Укртелекомі) не виконує частину взятих на себе зобов'язань.

Зокрема, мова йде про необхідність внесення інвестицій в грошовій формі і створення і передачі в держвласність системи урядового зв'язку та відомчих мереж спеціального зв'язку.

Як повідомляє Фонд, в кінці лютого покупець намагався оскаржити результати перевірки в досудовому порядку. Але 22 березня комісія ФДМ повторно розглянула їх результати і вирішила не міняти рішення.

Автор зазначає, що в намірі ФДМ повернути Укртелеком у держвласність не все так однозначно.

Як повідомили кілька джерел видання на телеком-ринку, можливо, держава намагається укласти з СКМ угоду і намагається домогтися найкращих умов. Ці припущення підтверджують і нещодавні заяви голови фонду Ігоря Білоуса.

Відомство не в захваті від ідеї управління великою телеком-компанією. "...ми напевно отримаємо судовий процес на велику суму, яку не зможемо виплатити. Кому ми продамо його потім за 11 млрд гривень? Потрібен компроміс", - заявляв Білоус.

Як повідомляють співрозмовники на ринку, цей компроміс, швидше за все, буде досягнутий найближчим часом.

Полягати, за їхніми словами, він буде в тому, що держава в особі держбанків отримає в "Укртелекомі" неконтрольний пакет акцій (близько 40%) в обмін на реструктуризацію боргів і продовження ще на кілька років термінів їх виплати.

В кінці квітня в "Укртелекомі" пройдуть загальні збори. Як стверджують джерела, в їх ході в наглядову раду, швидше за все, будуть введені нові члени від держави. Вони розділять всі тяготи нагляду за активом разом зі ставлениками СКМ, пише автор.

"Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку України, компанія також є лідером ринку широкосмугового доступу в Інтернет.

Нагадаємо, що в конкурсі з приватизації "Укртелекому" в 2011 році брала участь всього одна організація (інвестиційний фонд EPIC), яка купила компанію за 10,5 млрд грн. Через рік вона перепродала "Укртелеком" компанії СКМ Ріната Ахметова.

ахметов україна економіка реприватизація укртелеком

Знак гривні
Знак гривні