Сподівання на безвіз перенесли на літо-2017 - та й то це непевно

У МЗС України розраховують, що остаточне рішення Євросоюзу про скасування короткотермінових віз для українців буде ухвалене навесні, ще до завершення передвиборчих перегонів у Франції (23 квітня – 7 травня), але воно набуде чинності вже після виборів. Про це розповіла в інтерв’ю “Європейській правді” Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції.

Як українська влада обіцяє безвіз від 2011 та переносить дати

безвіз - у світлому й недалекому майбутньому

“Наш таймлайн, за яким ми зараз рухаємося до безвізового, каже про те, що остаточне рішення про “безвіз” буде ухвалено до виборів у Франції, але воно набере чинності, швидше за все, не раніше цих виборів”, – вважає Зеркаль.

Водночас вона наголосила, що можливість зриву безвізового режиму не розглядається, оскільки ЄС вже ухвалив політичне рішення, “всі глави держав-членів Європейського Союзу підписалися під цим”.

Олена Зеркаль сподівається, що вже влітку безвізовий режим для громадян України запрацює на практиці.

Представниця МЗС також зазначає, що ЄС безпідставно затягує ухвалення цього рішення.

“Несправедливо штучно затримувати початок тріалогу з Україною, як це відбувається зараз. І так само несправедливо буде потім тримати грузинів у Раді ЄС, поки українська сторона не пройде всі процедури. Але ми говоримо про ЄС, а вони завжди знайдуть процедури, якими можна ускладнити процес. На жаль, схоже, що саме це зараз і відбувається”, – заявила Зеркаль.

Новинарня

єс україна Європа візи

Знак гривні
Знак гривні