Руслана стверджує, що запускає перше на 100% україномовне радіо (СЛУХАТИ)

У Києві презентували нову радіостанцію – Radio1.ua – винятково з українським мовленням.

ОНОВЛЕНО 7.11. 11:36 Проте на даний момент радіо працює лише в інтернеті, а запуст в ефір лише плани. Організатори замовили в Нацради прорахунок 36 ФМ-частот в Києві, обласних та найбільших районних центрах України. Тепер Radio1.ua чекає на конкурс Нацради на вільні радіочастоти, аби взяти в ньому участь, і розраховує отримати ліцензію на мовлення.

На даний момент радіо виходить онлайн.

«У деяких регіонах, де ми хотіли розвиватися, частотний ресурс вичерпано. І найближчі перспективи можуть відкритися лише після вимкнення аналогового телевізійного мовлення в наступному році.

Головний бій попереду - конкурс на вільні радіочастоти. Але ми вже напрацювали проект тимчасового мовлення в зоні АТО, зокрема, проект малопотужного мовлення на деяких КПП. Також плануємо мовити на захоплених донецьких і луганських частотах, аби перекрити сепаратистські сигнали на українських територіях. Сподіваємося, що Нацрада підтримуватиме нас і надалі», – наголосив один із ініціаторів проекту Юрій Лященко.

Текст попередньої новини
Пісні, ведучі та реклама лише українською. Постійний голос України у радіоефірі. Вперше українське радіо впевнено стає на комерційні позиції”, – так презентують нову хвилю.

Про це пише Новинарня.

“Говорити сьогодні, що ми хочемо зробити україномовний продукт, – цього не достатньо. Ми хочемо зробити україномовний актуальний, креативний продукт, наповнений тим, що сьогодні може викликати резонанс. Будь-які спроби заробити на українській музиці не були успішні і часто мої колеги переходили на інший контент, тому що вони там просто більше грошей отримували”, – сказала на презентації радіо співачка і композитор, переможниця конкурсу “Євробачення-2004” Руслана Лижичко.

СЛУХАТИ РАДІО ТУТ

Її чоловік і продюсер, засновник студії “Люксен” Олександр Ксенофонтов зазначив, що нове радіо – це “спроба неквотної українізації”.

Один з організаторів проекту, засновник та ідеолог радіо “Львівська хвиля” Юрій Зелик пояснив, що засновники ставлять перед собою досить амбітне завдання – зробити Radio1.ua популярним на всю Україну.

“Національні ФМ-мережі, які працюють в Україні, як правило, стикаються з проблемою популярності з Заходу на Схід і зі Сходу на Захід за невеликим винятком. Якщо якась мережа популярна на Сході, то на Заході – халепа, і навпаки. Це пов’язано з тим, що пріоритети слухачів у Франківську і Львові відрізняються, можливо, незначно, то в Харкові, Полтаві і у Львові вони різняться принципово. Одне з завдань, яке ми створюємо, – збалансувати інтереси і пріоритети в різних регіонах. Ми спробуємо зробити радіо, яке буде популярне у всіх регіонах України – від Одеси до Львова та Ужгорода включно. Завдання непросте, проте підходи для його вирішення існують”, – заявив Зелик.

Водночас автор і реалізатор проектів радіо “Ютар”, “Star FM”, “Star TV”, “Погода ТБ” Юрій Лященко розповів, як організатори проекту планують отримувати кошти для проекту.

“Ми розраховуємо на широку інтернет-аудиторію за кордоном і відповідно плануємо її монетизувати. Ми розраховуємо на допомогу діаспори, донорів. Цей проект не суто бізнесовий. Він має важливу роль для України”, – пояснив він.

За словами Лященка, організатори вже мають проект роботи нового радіо на контрольно-пропускних пунктах на лінії розмежування. Також організатори планують перекрити “сепаратиські” сигнали на українській території.

“Ми розробили проект тимчасового мовлення в зоні АТО. Зокрема, проект малопотужного ФМ-мовлення на КПВВ. Ідея цього проекту в тому, щоб малими передатчиками охоплювати місця дислокації КПП – не секрет, що там є довгі черги. У принципі, ми відпрацювали всі технічні моменти на КПВВ “Зайцеве”, котре зараз переміщено в “Майорськ”. Також у нас є проект мовлення Radio1.ua на захоплених донецьких і луганських частотах аби перекрити сепаратиські сигнали на українській території “, – додав Юрій Лященко.

мова краса музика радіо

Знак гривні
Знак гривні