Книгарні Є припиняють співпрацю з Фоліо через матюки Красовицького (ДОКУМЕНТ)

Найбільша в Україні мережа звинуватила видавця у втручанні в роботу магазинів і в тиску на співробітників.

Про це повідомила арт-директор мережі Анастасія Левкова у своєму фейсбуці і доклала скан листа видавцеві.

"Останнім часом поведінка власника видавництва Олександра Красовицького перейшла допустимі межі, - пише Левкова. - Тероризування працівників - і менеджерів офісу, і консультантів та адміністраторів у різних наших книжкових магазинах, моральний тиск, обзивання нецензурними словами, розлякування покупців, - ми змушені були відреагувати на це офіційно, тому що спроби вгамувати (з боку керівництва) були безрезультатними" .

При цьому арт-директор наголосила, що "Є" буде готова повернутися до співпраці з "Фоліо", якщо воно буде "супроводжуватися цивілізованою поведінкою".

Коментар Красовицького

"Ми, як видавництво, дійсно маємо низку вимог до книгарень. Якщо ці вимоги не виконуються, тоді ми проводимо перевірки - я особисто можу це робити. Вимоги стосуються того, скільки книг виставляє у себе магазин і як він це робить", - пояснює він.

За словами видавця, конфлікт з мережею "Є" триває протягом останніх 5 тижнів - з моменту набуття чинності нових умов співпраці між магазином і видавництвом.

Відповідь "Є"

Представник книгарень "Є" Анастасія Левкова в коментарі LB.ua підтвердила, що умови справді нещодавно помінялися. "Ми беремо книги у видавництва і виставляємо їх на виставкових столах у магазинах, спираючись на читацький попит, - коментує вона. - Але в домовленостях між нами і видавництвами ніколи не йдеться про те, які книги ми виставляємо на столах - ці рішення залишаються за нами, і видавці не мають права говорити нам, як і які книжки нам виставляти".

Анастасія додала, що конфлікт із "Фоліо" виник через те, що видавництво висуває свої претензії нецивілізованим шляхом.

"Запитайте в інших видавництв - ми вислуховуємо всі претензії, у нас гарна репутація, - говорить вона. - У випадку з "Фоліо" в підсумку з'ясування стосунків потерпають працівники "Є", яким погрожують, на яких тиснуть, з вживанням нецензурної лексики. Перед нами постав вибір: або наші співробітники, або "Фоліо".

Представниця книжкової мережі додала, що книги "Фоліо" не займають лідерських позицій за попитом серед читачів.

"Добре купуються книги Куркова і Винничука, але ми не можемо заставити всі виставкові столи книгами "Фоліо", - додає Анастасія.

Мережа книгарень "Є" - найбільша в Україні: 22 магазини в 11 містах України. Магазини просувають українську літературу, проводять презентації та тематичні дискусії.

Фоліо ж відоме кон'юнктурністю: свого часу воно видавало, наприклад, Дмитра Табачника - а зараз переключилося на "патріотичну" літературу. "Фоліо" також відоме вмінням "вибивати" гроші у держави: як повідомляє Детектор медіа, у 2016 році "Фоліо" стало лідером у програмі фінансування "Українська книга", претендуючи на фінансування в розмірі 3,5 млн грн на 19 видавничих проектів.

За матеріалами ЛБ

книги скандал красовицький

Знак гривні
Знак гривні