МАУ вимушено змінюється. В результаті - WizzAir та RyanAir можуть прийти в Україну

Угорський бюджетний авіаперевізник Wizz Air готовий повноцінно повернутися в Україну, а найбільший європейський лоукостер Ryanair може увійти на український ринок уже до кінця 2016 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Відповідаючи на запитання, чому в Україну виконується значно менше рейсів, ніж у решті країн Європи, міністр зазначив:

“Війна вносить корективи. Водночас ми зараз маємо достатньо суттєве зростання внутрішніх перевезень, маємо дуже непогане зростання транзитних перевезень через аеропорт «Бориспіль», він усе більш і більше стає дійсно хабом, маємо високу зацікавленість з боку іноземних компаній, які готові заходити і на український ринок”.

Прихід лоу-костів

“Це і компанія «Візз Ейр», яка готова повноцінно повертатися в українське небо, це, я думаю, можливо, навіть і цього року, вхід на український ринок найбільшого європейського лоукосту, декларують свій намір і американські авіакомпанії“, – сказав Омелян.

Кляте питання МАУ

А компанія, пов'язана з Коломойським, “Міжнародні авіалінії України”, на яку пасажири так багато скаржаться, за словами міністра, змінюється і вдосконалюється.

“МАУ зараз уже інша. МАУ цього року – це компанія, яка хоче не лише декларативно, а й реально відкритого неба, яка готова визнавати ринкові правила гри”, – запевнив очільник Мінінфраструктури.

Він також додав, що з “Міжнародними авіалініями України” залишаються “окремі непорозуміння щодо окремих аеропортів”, але висловив сподівання на їх успішне вирішення.

“Наскільки вони (МАУ. – “Н”) будуть готові адаптуватися до умов часу, бо пасажир голосуватиме своїм гаманцем, настільки вони будуть ефективними. Конкуренція повинна бути в українському авіапросторі й вона буде, тому що авіапасажири хочуть літати“, – наголосив Омелян.

Він також зауважив, що 35% пасажирів, які літають із Варшави у США, – це українці.

“Тобто люди їдуть у Варшаву на автомобілі чи іншим транспортним засобом і летять уже звідти в Сполучені Штати. Безперечно, що ці функції може виконувати Львів, і пасажирів вистачає”, – зазначив міністр.

Раніше гендиректор Міжнародного аеропорту Львова Тетяна Романовська повідомила, що Ryanair планує розпочати польоти зі Львова у 2017 році.

авіація транспорт коломойський

Знак гривні
Знак гривні