Для чого потрібні відкриті дані? Активіст з Нью-Йорку припинив незаконні штрафи поліції

Бен Велінгтон, який постійно працює з відкритими даними міста Нью-Йорк, звернув увагу на цікавий факт: на місці, де найбільше штрафували за неправильне паркування, зупинки машин насправді дозволені.

Водночас, поліція виписувала там штрафи так, що аж дим стояв (сума за 2.5 роки склала $48,000). Велінгтон продовжив вивчати відкриті дані, і побачив що більшість із списку найбільш "грошовитих" по штрафам місць, складають точки, де паркуватися дозволено.

Коли він дослідив питання глибше, з'ясувалося що в 2009 році сильно змінилися правила паркування біля пішохідних переходів, однак більшість поліцейських про таку зміну не знають досі, і продовжують виписувати штрафи (за приблизною оцінкою, подібні несправедливі стягнення склали більше 1.5 млн доларів за два роки)


Карта проблемних місць для паркування, більшість з яких насправді є законними.

Після того як Велінгтон звернувся з своїм дослідженням до міської влади, йому надійшов лист від поліцейського департаменту Нью-Йорку, про те що поліцейським надані нові інструкції та відбудуться нові тренінги, щоб познайомити їх з новими правилами і припинити подібні штрафи.

Це вже не перший випадок, коли його публікації на основі відкритих даних міняють практики місцевої влади. Інші приклади? Зміна алгоритму лічильників муніципальних таксі, який нараховував більше ніж треба; Зміна в інтерфейсі автомата для карток метро, щоб не залишалося решти яку неможливо використати.

відкриті дані місто

Знак гривні
Знак гривні