Раді пропонують дозволити міністрам бути водночас депутатами, як у Британії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволяє прем'єр-міністру або міністрам бути народними депутатами. Співавторами законопроекту виступили 52 нардепи.

Один зі співавторів Віктор Чумак пояснює свою позицію: "Ця модель влади називається Вестмінстерською, тому що поширена у Сполученому Королівстві, звідки і походить. Я є абсолютним прихильником парламентської форми правління, то і вважаю, що послідовні кроки щодо переходу до неї цілком правильні та логічні."

британський міністр-депутат у виконанні актора трупи Монті Пайтон

Проект закону "Про внесення змін до статті 78 Конституції України про створення політичних передумов для стабільної та ефективної роботи Кабінету Міністрів України" зареєстрували в Раді в п'ятницю, 1 квітня 2016 року. Його співавторами значаться 52 депутати від Радикальної партії, Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту", в тому числі Олег Ляшко, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Віктор Чумак.

Тексту законопроекту на сайті Ради ще немає, проте Ляшко в четвер повідомляв, що його суть - внесення до Конституції норми, яка передбачає, що народні депутати України можуть суміщати представницький мандат з діяльністю на посаді прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України.

Стаття 78 в чинній Конституції України передбачає, що "народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства чи організації, що має на меті одержання прибутку.

Зараз депутати, які переходять на роботу в Кабмін, мандат втрачають. У разі відставки уряду повернутися в парламент вони не можуть.

За матеріалами: ЛБ, фейсбук Чумака

Рада законопроект уряд реформи

Знак гривні
Знак гривні