ГПУ відбілює Єфремова, а суд - Юру Єнакієвського

ГПУ більше не вважає, що Єфремов під час "російської весни" розпалював ворожнечу. Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо екс-регіонала Олександра Єфремова щодо розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 гривень.
Таке рішення ухвалила слідчий суддя Печерського суду Кристина Тарасюк 24 березня.

білі і пухнасті котики: Єфремов та Єнакієвський

Згідно з текстом ухвали, захист Єфремова звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про повернення застави у зв'язку з закриттям кримінального провадження.
Виходячи з тексту ухвали, прокурор Зимогляд "проти задоволення заяви і повернення застави не заперечував".

"Постановою прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Зимогляда В.М. від 16.02.2016 вищевказане кримінальне провадження закрито за відсутністю в діях Єфремова складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України", - сказано в ухвалі суду.

У тексті ухвали також зазначається, що заставу вносила дружина підозрюваного.

"Слідчий суддя ухвалив повернути заставу в розмірі 60 900 грн, внесену нею (дружиною Єфремова - УП) згідно з ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 25.02.2015 на депозитний рахунок суду як застава за підозрюваного Єфремова в кримінальному провадженні № 22014000000000509 від 04.114.2014 за підозрою його у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України", - сказано в ухвалі.

Як відомо, це один з трьох епізодів, які інкримінують Єфремову. Підозра Єфремову у цьому провадженні не пред'являлася.

Юра Єнакієвський, виявляється, теж білий і пухнастий

Дніпровський суд Києва у п'ятницю вранці скасував розшук соратника Януковича – олігарха Юрія Іванющенка, відомого під прізвиськом Юра Єнакіївський.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат від БПП Сергій Лещенко.

За його словами, рішення прийняв суддя Микола Чаус.

"Чаус прийняв рішення в інтересах найближчого соратника Януковича Юри Єнакіївського. Він скасував розшук Юрія Іванющенка. Також він скасував санкцію на доставку його під вартою для обрання запобіжного заходу", – повідомив Лещенко.

Депутат нагадав, що місяць тому було чергове клопотання адвокатів Іванющенка в Печерський суд про поновлення слідства, зняття з розшуку та скасування постанови про затримання.

"Після чого адвокати незаконно заявили відвід всьому складу Печерського суду, і апеляційний суд визначив, що справа буде слухатися в Дніпровському суді Києва. І на наступний день після перенесення в Дніпровський суд, ця справа зовсім "випадково" потрапила до одіозного судді Чауса, який призначив розгляд скарги на той же день. Як виявилося – не дарма. Чаус скасував розшук Іванющенка", – додав він.

Депутат додав, що після вступу рішення в законну силу Юра Єнакіївський "зможе нарешті виїхати з московського ув'язнення до своєї сім'ї в Монако".
"Злі язики кажуть, що зняття Єнакіївського з розшуку вирішувалося на Банковій, але ми в це, звичайно, не віримо. Просто суддя Чаус вирішив перевищити свою владу і безкорисливо подарувати свободу Іванющенку", – написав Лещенко.

Він нагадав, що цей же суддя Чаус відомий обранням запобіжного заходу соратникові Ігоря Коломойського Геннадієві Корбану – в середині березня він відпустив Корбана з-під варти.

Як відомо, у жовтні минулого року Вища рада юстиції рекомендувала внести подання про звільнення Чауса разом з низкою інших суддів, які судили активістів Євромайдану.

У лютому суд зобов'язав Генпрокуратуру закрити справу Іванющенка. Відомство оскаржило це рішення, але програло справу.

У п'ятницю прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко заявив, що ГПУ не закривала справу проти Іванющенка.

За матеріалами УП

суд іванющенко прокуратура єфремов

Знак гривні
Знак гривні