Рада провалила закон, який дозволяє заочно судити Януковича. Самопоміч, Батьківщина, Опопроблок дали 0 голосів, Блок Порошенка - менше половини

"Рішення парламенту, за яке соромно. Верховна Рада провалила закон, який дозволяв почати заочне засудження Януковича та його оточення.
На сьогодні діє норма КПК, за якою заочний суд може початися лише після оголошення особи в розшук по лінії Інтерполу", - пише депутат Сергій Лещенко.

Що ми маємо? Інтерпол тупо не оголошує в розшук! Відмовлено в розшуку навіть командира чорної роти "Беркута" Садовника та всіх беркутівців. Інтерпол назвав їх справи політично мотивованими. А розшук Януковича по Інтерполу зупинили через оскарження в ліонський суд.

Що робити? Групою депутатів було підготовлено проект, як заочне засудження почати без оголошення в міжнародний розшук. Невдале формулювання - оголошення у всеукраїнський розшук як підставу для заочного засудження - поміняли на іншу редакцію: заочне засудження особи буде за умови відмови в екстрадиції або ненаданні відповіді на запит про екстрадицію.

Це компромісне формулювання, яке задовольняло Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Його керівник Сергій Горбатюк до часу ночі сидів у парламенті, сподіваючись, що з'явиться нарешті спосіб заочного засудження корупціонерів, які втекли з України. Ця редакція була озвучена з голосу Вікторії Сюмар.

У підсумку - 113 голосів "за"...

Результати голосування: партія "Батьківщина" - 0 голосів, "Воля народу" - 0 голосів, "Опозиційний блок" - 0 голосів, "Самопоміч" - 0 голосів, "Відродження" - 0 голосів. Особливо уважно вивчайте тих, хто голосував червоними кнопками.

Невже ці люди бояться, що колись теж будуть в бігах, тому остерігаються заочного засудження?

Кому можна дякувати за те, що неможливо починати заочний суд над оточенням Януковича та беркутами, які розстрілювали Майдан - вивчайте списки тут

законопроект янукович кримінал

Знак гривні
Знак гривні