Росія вивезла «вишки Бойка» подалі від України в якісь свої територіальні води. Боїться арешту

Майже через два роки після анексії Криму Росія вирішила перевезти самопідйомні бурові установки В-312 і В-319 у свої територіальні води. Про це стало відомо 14 грудня завдяки інциденту між російським караваном і турецьким торговим судном, про який повідомило ГУП РК «Черноморнефтегаз», - пишуть Наші гроші

ОНОВЛЕНО: Як повідомляє російське опозиційне видання Комерсант причина в підготовці позова "Нафтогазу" у один з міжнародних арбітражних судів, який може призвести до арешту вишок.

Бурові вишки з моменту анексії Криму були розташовані у кількох десятках кілометрах від Одеси. Вони постійно вели видобуток газу на українському шельфі, однак українська влада не вживала заходів по їх поверненню. Російська влада також майже два роки не міняла їх дислокацію.

Зараз окупанти вирішили вивезти бурові установки в територіальні води Росії «у зв’язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів ГУП«РК «Чорноморнафтогаз».

По ходу транспортування СПБУ В-312 «Петро Годованець» торгове судно під турецьким прапором нібито завадило каравану, який транспортував установку. Відтак сторожевий катер прикордонних військ ФСБ «усунув непорозуміння». Другу бурову установку В-319, яка працювала в Україні під назвою «Незалежність», пересунули без інцидентів.

Дату інциденту не повідомляють. Також точно не вказують місце нової дислокації вишок.

У повідомленні РК «Черноморнефтегаз» названа ціна двох установок – 25 мільярдів рублів. По нинішньому курсу, це близько $360 млн. І це відповідає вартості виробництва цих вишок у Сінгапурі.

Разом з тим, за часів Януковича кожна з цих була придбана Україною по $400 мільйонів за кожну, тобто вдвічі дорожче від ціни виробника. Оборудкою займалось Міненерго Юрія Бойко та його менеджери в «Нафтогазі України» Євген Бакулін і Сергій Кацуба. Ніхто з них наразі не арештований.

газ скандал корупція бойко росія нафта

Знак гривні
Знак гривні