Петиція про вилучення Лаври у Московського патріархату набрала голоси за рекордно короткий строк (ПЕТИЦІЯ)

Петиція про передачу Києво-Печерської Лаври з відання Московського патріархату у відання Київського набрала необхідні 10 тисяч голосів безпрецедентно швидко. Раніше ми вже повідомляли про цю петицію на сайті КМДА - а вже зараз вона, за неповних три дні, набрала достатню кількість голосів.

Залишається ще 87 днів для збору підписів.

Нагадаємо, кияни ініціювали збір підписів з передачі Києво-Печерської лаври у відання Київського патріархату. Відповідна петиція розміщена на сайті Київради.

"Враховуючи антиукраїнську, меркантильну, часом ворожу до України позицію більшості священників УПЦ Московського патріархату й особисто настоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія, казначея Києво-Печерської лаври єпископа Варсонофія, прохання розглянути можливість проведення збору підписів громади міста Київ з метою переведення Успенської Києво-Печерської лаври з Московського у Київський патріархат", - йдеться в тексті петиції.

Нагадаємо, Києво-Печерська лавра була заснована в 1051 році при Ярославі Мудрому і є однією з найбільших православних святинь України. Разом із Софіївським собором внесена до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, якому було надано статус національного в 1996 р. Нині пам'ятник перебуває під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв та Української православної церкви Московського патріархату.

лавра київ петиція Церква

Знак гривні
Знак гривні