Рада провалила норму, необхідну для безвізового режиму з ЄС

Верховна рада провалила розгляд норми Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації сексменшин, яка є обов'язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", таку норму підтримали лише 117 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.Поіменне голосування

Проект Трудового кодексу, який розглядався Радою, не включав необхідної норми про трудову дискримінацію за різними ознаками, в тому числі за ознакою сексуальної орієнтації. Через це голова Верховної ради запропонував депутатам підтвердити "можливість розгляду такої поправки" під час підготовки Трудового кодексу до другого читання.

Текст поправки від імені парламентського комітету з євроінтеграції, МЗС та міністерства юстиції зачитала народний депутат та голова комітету Ірина Геращенко.

Поправка забороняє "будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема, порушення принципу рівних прав та можливостей, пряме чи непряме обмеження прав залежно від раси, політичних, релігійних чи інших переконань, гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації".
На останніх словах в пленарному залі здійнявся галас, було чути несхвальні вигуки. Зрештою таку політичну декларацію не було підтримано.

Рада законопроект візи Європа

Знак гривні
Знак гривні