В Канаді перемогла опозиція, що виступає за скасування віз українцям

Опозиційна Ліберальна партія, яка обіцяє скасування віз для України, перемогла на парламентських виборах у Канаді.

Результати, за даними Globe and Mail:

Лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо прямо заявив, що постане проти "залякувача Путіна".

Як повідомляє Радіо Свобода, ліберали у Канаді у своїх заявах неодноразово наголошували про необхідності розширити санкції стосовно Росії. Так, за твердженням Бориса Вжесневського, новообраного депутата парламенту від Ліберальної партії, Джастін Трюдо публічно заявив, що у разі його перемоги, він ініціюватиме на міжнародному рівні виключення Росії від міжбанківської ситеми-SWIFT.

Також ліберальні кандидати, у тому числі Христя Фріланд, повідомляли, що список осіб, що підпадають під санкції повинен бути розширений та включати низку російських олігархів, які вже потрапили під санкції у сусідніх Сполучених Штатах.

Проекти на підтримку України, розпочаті консервативним урядом Стівена Гарпера, не будуть припинені, сказав Тарас Залуський, виконавчий директор Конгресу українців Канади (КУК), який днями зустрічався з лідером лібералів Джастіном Трюдо.

«Трюдо підтримує ідею посилення допомоги Україні у сфері боротьби з корупцією, впровадження економічних реформ. Було б добре, щоб пан Трюдо найближчим часом здійснив робочий візит до України, аби показати свою підтримку», – сказав Тарас Залуський.

Визнання угрупувань «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями підтримується усіма трьома найсильнішими партіями, про що свідчать опитування, проведенні КУК.

Депутати-українці у новообраному канадському парламенті

Більш ніж 10 кандидатів-лібералів українського походження пройшли в парламент, серед яких Христя Фріланд, Борис Вжесневський, Юлія Джерович, Кайл Пітерсон, Террі (Тарас) Дугіт та інші. Більшість із них балотувались на виборчих округах у провінціях Онтаріо, Манітоба та Альберта, де кількість представників української діаспори найбільша.

Однак, деякі депутати від консерваторів та Нової демократичної партії, які постійно лобіювали інтереси України в парламенті, програли. Серед них Тед Опіц, голова міжпарламентської групи «Україна-Канада», який програв українцю за походженням Борису Вжесневському; Пеггі Неш, кандидат від Нової демократичної партії, яка є активним учасником української громади, та яка у свій час не пропустила жодного зібрання «канадського Євромайдану».

«Як громадянин Канади, який підтримував консерваторів на виборах, я маю певні побоювання стосовно того, як Ліберальна партія буде вести внутрішню політику. Але на міжнародному рівні я певен, що вони будуть й надалі підтримувати Україну, щоб України мала «голосний голос» через Канаду на міжнародній арені. Бо вже близько трьох років Канада працює як лобіст для України. І сам Порошенко не раз наголошував, що українці дуже розраховують на підтримку Канади», – сказав Іван Москалик, віце-президент Канадсько-Української торгової палати (КУТП) зі зв’язків із громадськістю та урядом.

Чому Джастін Трюдо?

Джастін Трюдо походить із вельмишановної канадської родини – його батько П’єр Трюдо був прем’єр-міністром Канади близько 15 років із невеликою перервою. Він став впроваджувачем політики мультикультуралізму та ініціював ухвалення Хартії прав і свобод, що стала частиною Конституції. Сам Джастін Трюдо почав активно долучатись до політики після смерті батька у 2000-х роках. До цього він працював викладачем французької мови, вів дослідження в університеті, та навіть зіграв декілька ролей у телевізійних фільмах. У 2008 році він став депутатом від Ліберальної партії, яка тоді була в опозиції до консервативного уряду.

На цьогорічних федеральних виборах для багатьох канадців Ліберальна партія на чолі з Трюдо стала уособленням змін – більшість населення хотіла понад усе змінити уряд, усі інші фактори, як політичні плани та стратегії, були не так важливі. Уряд Гарпера був при владі близько 10 років, він переобирався тричі – два рази формуючи уряд меншості, а у 2011 році отримав більшість у парламенті.

Бажання змін змусило понад 68% виборців прийти на виборчі дільниці, щоб виконати свій громадянський обов’язок. Такої високої явки на виборах у Канаді не було із 1993 року, пише The Globe and Mail.

армія вибори канада україна

Знак гривні
Знак гривні