ПЕН-центр США засудив блокування антипутінських користувачів Facebook

Американський ПЕН-центр виступив проти вилучення «Фейсбуком» постів і блокування профілів українських і російських супротивників режиму президента Путіна. Про це йдеться в заяві, отриманій Громадським радіо. Документ закликає «Фейсбук» своєчасно відновити весь допустимий контент.

У заяві сказано, що американський ПЕН-центр та Український ПЕН-клуб серйозно стривожені ситуацією.

Заява, що опублікована на сайті американського центру, критикує вилучення політично-забарвленого контенту, блокування і скасування облікових записів. При цьому «Фейсбук» посилається на дотримання Стандартів спільноти.

Усі особи мають право вільно висловлювати свої думки через цифрові медіа і це право має має бути відновлене для всіх користувачів «Фейсбуку», яких це торкнулося.

Заява перераховує кілька недавніх випадків, які на думку авторів вказують на цензуру.

Зокрема, через підозру в «порнографії» було заблоковано селфі Андрія Капустіна з губернатором Одещини Міхаїлом Саакашвілі. Поет і блогер Андрій Бондар потрапив під заборону за критику блокування іншого користувача, а Олександра Ройтбурда, у свою чергу, заблокували за незадоволення рішенням щодо Бондаря.

Профіль російського блогера і фотографа Рустема Адагамова було заблоковано за «пропаганду фашизму», оскільки він розмістив фотографії різдвяних прикрас нацистських часів із норвезького музею.

Серед інших користувачів, які скаржаться на маркування їхніх постів і наступне блокування, є український політик Борислав Береза, російський журналіст Антон Красовський, російський бізнесмен і блогер Слава Рабинович та інші.

«Американський ПЕН-центр підтримує право українців і росіян вільно висловлювати свої думки за допомогою будь-яких засобів комунікації», — заявила директор Програми вільного висловлювання думок ПЕН-центру Керін Дойч Карлейкер (Karin Deutsch Karlekar). – ""Фейсбук" є цінним майданчиком для активістів, оскільки допомагає свободі слова і політичній організації; коли дозволені матеріали видаляють через політичні міркування, право на свободу слова опиняється під загрозою".

Американський ПЕН-центр не заперечує потреби у фільтруванні образливих повідомлень і сторінок у соціальній мережі. Він схвалює те, що «Фейсбук» заохочує поважну поведінку і вилучає образливий вміст. При цьому письменницька організація вітає перші кроки в напрямку більшої прозорості цього процесу, особливо коли запити щодо видалення вмісту надходять від урядів.

Але «Фейсбук» має бути краще підготовлений, коли визначає і розглядає очевидні політично-мотивовані спроби зняття [контенту], зокрема ті, що заторкують сотні коментаторів, критичних до російського режиму.

Американський ПЕН-центр, як й український ПЕН-клуб, є членом всесвітнього ПЕН-клубу, що об’єднує у своїх лавах письменників, редакторів і перекладачів.

інтернет цукерберг україна росія

Знак гривні
Знак гривні