Держсекретар США анонсує якесь нове перемир'я на Донбасі

На прес-конференції у Нью-Йорку Джон Керрі анонсував нове перемир'я з бойовиками на Донбасі. Незрозуміло, на що сподівається влада та ті, хто на неї тисне.

"Президент Порошенко чітко сказав, і міністр Клімкін підтвердив, що українці готові до взаємного припинення вогню зараз, не в майбутньому, а зараз. Вони пропонують мирний план, який включає серйозний і змістовний діалог з підтримуваними Росією сепаратистами з міжнародною участю, тому що вони розуміють , що це - єдиний шлях, яким можна покласти край цій кризі", - сказав Керрі.

Він констатував, що Росія продовжує поставляти зброю, фінанси, людей через кордон.

"Ми це бачимо, і цьому є чіткі докази. Зараз у нас є докази артилерійського та ракетного вогню з Росії в Україну. І коли росіяни говорять, що вони хочуть деескалації конфлікту, їх дії не демонструють доказів, що вони дійсно мають бажання покінчити з насильством і кровопролиттям ", - зазначив державний секретар.

Керрі зазначив, що в результаті підтримувані Росією сепаратисти "відмовляються скласти зброю і стати частиною політичного процесу".

"Сепаратисти будуть продовжувати це робити, якщо вони не відчують тиску з боку їхньої російської підтримки", - переконаний він.

Державний секретар знову запевнив, що США і ЄС приймуть додаткові заходи і введуть більш широкі санкції у ключових секторах російської економіки, якщо Росія не вживе кроків по деескалації конфлікту на сході України.

"Ми сподіваємося, що цього не потрібно буде робити, але якщо Росія буде продовжувати цей шлях, то вона не залишить міжнародному співтовариству іншого вибору", - підкреслив Керрі.

донеччина сша тероризм АТО луганщина

Знак гривні
Знак гривні