Bloomberg: Українські олігархи зливають Януковича

"Янукович, який проігнорував думку сотні тисяч виборців після непідписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС на користь Росії, тепер втрачає підтримку найбагатших людей держави", - повідомляє Bloomberg. Статтю цитує Економічна правда

Як зазначає Bloomberg, газета, якою володіє український мільярдер Віктор Пінчук, надала журналістам тимчасовий офіс для освітлення боротьби протестуючих за повалення президента Віктора Януковича.
У свою чергу, пише видання, екс-міністр економіки і власник найбільшої кондитерської корпорації України Петро Порошенко прийняв сторону демонстрантів на Майдані Незалежності.

Також згадується телеканал "Інтер" олігарха Дмитра Фірташа, який "показав відеозаписи, що спростовують заяви уряду про те, що мітингувальники спровокували конфлікт, під час якого постраждали сотні людей".

"Після підтримки Януковича і зростання їх статків, олігархи тепер стикаються зі зниженнями кредитних рейтингів і втратою прибуткових західних ринків", - йдеться в статті Bloomberg.

Видання зазначає, що вартість кредитно-дефолтних свопів досягла максимуму за 4 роки, становивши 1121 пункт. Це говорить про те, що інвестори бачать країну як найменш кредитоспроможну у світі після Аргентини і Венесуели.

З 5 лютого фондовий індекс "Української біржі" (УБ) втратив 16%. Акції "Миронівського хлібопродукту" на торгах в Лондоні з середини листопада впали на цілих 12%. Сільськогосподарська компанії Astarta Holding NV, акції якої торгуються на Варшавській фондовій біржі, втратила 19% цього року.

"Дев'ять років по тому після першої революції, яка привела Україну на шлях до більш глибокої інтеграції в ЄС, прямі іноземні інвестиції з ЄС знизилися більш ніж наполовину", - йдеться в статті.

Так, наводяться дані Держстату, згідно з якими інвестиції ЄС скоротилися до 7 млрд доларів за три роки терміну президентства Януковича порівняно з 15 млрд доларів, які були інвестовані в Україну в 2008 і 2009 роках.

"Ризик для магнатів в тому, що насильницький розгін може сигналізувати, що Україна впроваджує модель сусідньої Білорусі та її авторитарного лідера Олександра Лукашенка" - говорить аналітик Тім Еш.

Видання також повідомляє, що компанія "Систем Кепітал Менеджмент" 2 грудня заявила, що була заснована на "базових європейських цінностях", таких як право приватної власності, свобода мирних зборів і виключення "будь-якого насильства". При цьому її власник "відхилив прохання про інтерв'ю".

Дмитро Фірташ і Віктор Пінчук також не коментують ситуацію. Мільярдер і власник DCH Олександр Ярославський відповів електронною поштою, що він підтримує тісні зв'язки України з ЄС, США та Росією.

Наступного дня після виходу статті Віктор Пінчук сказав Financial Times, що майдан вселяє в нього надію. А Федерація роботодавців України, котру очолює Дмитро Фірташ прийняла заяву в якій розкритикувала економічну політику влади: "Невизначеність політико-економічного вектора розвитку країни, відсутність об'єктивної інформації та оцінки з боку влади реального стану економіки країни роблять неможливим подальше стратегічне планування, результат як - дуже сильно пригнічується економіка" - сказано в заяві.

Крім згаданого Блумбергом "Інтера" напрочуд чесно і детально висвітлюють революцію усі інші провідні телеканали, котрі належать олігархам. Цього в історії України ще не було.

Від редакції: не залежно від того, хто підтримує протести, вони справедливі і результат протистояння далеко не визначений. Тому присутність кожного максимально важлива. Та щоб іще раз не розчаруватися громадськість має висувати до опозиції свої вимоги. Їх детально виклала Леся Оробець

Ахметов і Фірташ

економіка інший бік Євромайдан інозмі

Знак гривні
Знак гривні