Вшануй жертв великого голоду. Перелік заходів

23 листопада, о 16.00 годині Україна вшановуватиме жертв Голодомору 1932-1933 років. Ми не забули, ми - пам'ятаємо!

21-22 листопада Київ прийматиме світову прем’єру американської опери про Голодомор, відомі дослідники зберуться на міжнародний науковий симпозіум, а в Українському домі відкриється виставка “Тоталітаризм у Європі”. 23 листопада біля Меморіалу Голодомору очікують десятки тисяч людей.

Міжнародний форум до 80-х роковин Голодомору “Народ мій є! Народ мій завжди буде!”, організований Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ‘32-33 років в Україні, пройде 21-22 листопада 2013 року у Києві.

В усіх обласних центрах, 32 країнах світу, у селах та містечках в цю суботу, 23 листопада, українці прийдуть до пам’ятних знаків жертвам геноциду та запалять свічки в пам’ять мільйонів вбитих голодом.

22 листопада

11:30. Відкриття виставки Платформи європейської пам’яті та сумління “Тоталітаризм у Європі: Фашизм – Нацизм – Комунізм”.

Український дім, вул. Хрещатик, 2

ХХ століття стало для Центральної та Східної Європи періодом тоталітарних експериментів. Ця епоха, як і будь – яка інша епоха в історії, залишила після себе чимало стереотипів. У переважної більшості ознайомлених з історією регіону у рамках шкільного курсу історії поняття «Тоталітаризм» чітко асоціюється з міжвоєнним періодом та гітлерівською Німеччиною з одного боку і сталінським СРСР з іншого. Не менше стійке переконання, що між нацистською Німеччиною та сталінським СРСР існували принципові різниці – попри явну логічну суперечність з першим твердженням. Виставка «Тоталітаризм у Європі» - про те, що тоталітаризм – це не тільки СРСР і Німеччина і не тільки у міжвоєнний період.

23 листопада: Всенародний день пам’яті

У Києві:

14:00 м.Арсенальна, спільна хода до Національного меморіалу Голодомору

15:00 пам’ятні заходи біля Національного меморіалу Голодомору

16:00 загальнонаціональна хвилина мовчання. Початок акції “Засвіти свічку пам’яті”

пам’ять анонс голодомор історія

Знак гривні
Знак гривні