Міліція вимагає внесення в залізничні квитки номера і серії паспорта. Пасажирів реєструватимуть в базі розшуку МВС

МВС ініціює внесення до залізничних квитків паспортних даних пасажирів з подальшою реєстрацією їх в інформаційно-пошуковій системі "Розшук-Магістраль".

Як йдеться у листі начальника департаменту транспортної міліції МВС В'ячеслава Писаренка гендиректору "Укрзалізниці" Сергію Болоболіну, МВС хоче у своїй роботі скористатися досвідом Росії і Білорусі і вносити дані з проїзних документів всіх пасажирів у спеціалізовану інформаційно-пошукову систему "Розшук-Магістраль".

Для повноцінного функціонування цієї системи необхідно, щоб у проїзному квитку зазначалося не тільки ПІБ пасажира, але і серія та номер документів, що засвідчують його особу.

Ці дані система "Розшук-Магістраль" в автоматичному режимі буде зіставляти з інформацією про розшукуваних осіб. Це дозволить МВС оперативніше реагувати на загрози тероризму та інших правопорушень на залізничному транспорті.

Також у листі наголошується, що зазначені дії жодним чином не стосуються оперативно-розшукових заходів та не порушують українське законодавство.

Гельсінська спілка вимагає притягти до відповідальності "Укрзалізницю" за незаконний збір та зберігання персональних даних громадян, а вже накопичені персональні дані знищити. Програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк повідомив, що організація планує звернутися до "Укрзалізниці" для того, щоб вона знищила всі збережені персональні дані, а також подати колективний позов і вимагати, окрім виключення персональної інформації, притягти до відповідальності і саму "Укрзалізницю".

Джерело: ZN.ua.

міліція персональні дані транспорт залізниця

Знак гривні
Знак гривні