Слідами Колєсніченка: уряд Азарова збирається прибрати українську мову з етикеток УСІХ товарів

Вибір мови оформлення продуктів в Кабміні пропонують залишити на розсуд операторів ринку.

Про це, як передають « Коментарі», йдеться в проекті закону № 3300 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», поданому Кабінетів міністрів на розгляд ВР 19 вересня 2013.

Документом пропонується кілька змін до чинного законодавства. Зокрема, із Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» пропонується вилучити статті та окремі положення, що визначають використання терміну «Використати до» (кінцевий термін споживання), обов´язкове етикетування продуктів українською мовою з зазначенням назви продукту, даних виробника та виробничих потужностей, складу, калорійності, умов зберігання, застережень щодо споживання продукту певними групами населення (дітьми, вагітними і так далі ) й інших обов´язкових складових оформлення упаковки. Регулювання цих аспектів діяльності у сфері обігу харчових продуктів покладається на пропонований законопроект.

При цьому якщо зараз, відповідно до закону Колесніченка - Ківалова, маркування товарів, інструкції про їх використання та інша інформація повинна виконуватися державною і (на розсуд виробника) регіональною мовою або мовою меншин, то тепер вибір мови інформації про продукт пропонується залишити на розсуд операторів ринку: можна вибирати будь-який.

Крім усього іншого законом визначається розмір шрифту маркування: відповідно до статті 8, висота літер повинна дорівнювати або перевищувати 1,2 міліметра на розсуд оператора ринку. У разі, якщо площа найбільшої сторони упаковки товару становить від 10 до 80 кв. см., висота літер повинна становити не менше 0,9 мм.

Також до закону додається список продуктів, харчова цінність яких може не вказуватися: вода, спеції, сіль та її замінники, ароматизатори, ферменти, харчові добавки та інші продукти, а також желатин і жувальна ґумка. Крім того, не підлягає вказівці харчової цінності продукт, площа найбільшої сторони упаковки якого не перевищує 25 кв. см.

Раніше народним депутатам України запропонували збільшити штрафи за недотримання правил з безпеки та якості харчових продуктів. Зокрема, законопроектом № 3102 передбачається збільшення штрафів за порушення правил щодо карантину тварин, вимог щодо отримання дозвільних документів у сфері безпеки продуктів харчування, з маркування продукції, а також за порушення норм у сфері громадського харчування.

мова уряд бізнес закон

Знак гривні
Знак гривні