Активісту, який виступає проти забудови у Лісовому масиві Києва, ледве не підірвали машину

Громадський діяч Дмитро Фортунатов, який активно виступає проти забудови у Лісовому масиві Києва, виявив у багажнику власного автомобіля саморобний вибуховий пристрій.

Про це Gazeta.ua повідомив заступник голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Олексій Василюк.

Автівка Фортунатова стояла на приватній автостоянці по вул. Мілютенка (житловий масив "Лісовий"). Чоловік з маленькою донькою підійшов до машини, відкрив багажник і відчув різкий запах пролитого бензину, яким були залиті його речі і якийсь невідомий предмет.

Як з'ясувалося згодом, це був самопальний вибуховий пристрій: каністра з бензином, до якої дротом була прикручена коробка сірників та запалена сигарета.

"На щастя, сигарета, яка мала виконати роль бікфордового шнура, погасла перш, аніж досягла мети. У разі вибуху могла б спалахнути пожежа, що призвела б до людських жертв та масового займання інших автівок на цій стоянці", - розповіли у НЕЦУ.

За викликом на місце події прибули правоохоронці, працівники СБУ та сапери. Було зафіксовано факт злочину й відкрито кримінальне провадження.

Крім того, за автостоянкою ведеться відеоспостереження, тому всі відеоматеріали були передані до СБУ.

Фортунатов переконаний, що спроба підірвати його транспортний засіб є прямою погрозою йому та життю його родини. Громадський діяч вважає, що цей факт є складовою залякування активістів з боку забудовників.

"Це напряму пов'язане з його громадською діяльністю. Останнім часом він бере активну участь у спротиві забудові на "гарячих точках" на своєму рідному Лісовому масиві та у сусідніх районах: на Троєщині та Березняках", - розповіли екологи.

київ кримінал

Знак гривні
Знак гривні