Учора ДАІшник, сьогодні – суддя. У Києві «повісили» чергового представника закону. Хто провокує народ?

У Києві невідомі продовжують «вішати» манекени захисників закону. Сьогодні на Індустріальному мосту «повісили» суддю. Учора на Повітрофлоцькому мосту «висів» манекен працівника ДАІ.

Правоохоронці поки що ніяк не коментують ці «витівки». Відповідальність на себе за вчинене теж ніхто не бере.

Від редакції:
Ескалація насилля у вигляді штурмів райвідділів міліції і подібні "акції" з повішенням чучел, котрі наштовхують на думку про насилля ні до чого хорошого не призведуть. Практика благатьох революцій показує, що фізичне знищення ненависних народу фігур не допомагає побудувати багату, процвітаючу і справедливу країну. Не кажучи вже про те, що у будь-якого режиму набагато більше силових засобів для протистояння з ніж у активістів.

Нагадаємо спогади одного з лідерів Норильського повстання Євгена Грицяка: "Адміністрація провокувала насилля. В табір завезли холодну зброю: лопати, сокири, ломи. Деякі гарячі голови закликали щось підпалити. Усе це відбувалося не без допомоги провокаторів."

Є й інший аспект. У листопаді Україна має підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Це поворотний момент, котрий унеможливить повернення України до "русского міра". Зірвати підписання Угоди можуть якісь екстраординарні події і чим кривавіші вони будуть, тим ефективніші. Коли Кучма впритул підійшов до вступу України до НАТО виник касетний скандал і справа Гонгадзе.

Найефетивнішимм засобом від різноманітних провокацій внутрішніх і зовнішніх є ненасильницький спротив. Він не розвязує владі руки для маштиабних репресій і його дуже важко використовувати зовнішнім силам для створення ситуацій котрі б завадили підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

самосуд акція київ протест

Знак гривні
Знак гривні