Українці стали найбільшою міграційною групою в країнах ЄС

Згідно з даними щорічної доповіді Єврокомісії з питань міграції та біженців, оприлюдненої 17 червня в Брюсселі, близько 204 тисяч громадян України отримали у 2011 році дозвіл на перебування в країнах Євросоюзу. Українці складають найчисельнішу групу легальних мігрантів у ЄС.

Друге місце посідають громадяни США (189 тисяч осіб), за ними йдуть представники Індії (179 тисяч), Китаю (153 тисячі) і Марокко (120 тисяч), повідомляє Німецька хвиля.

У міжнародній громадській організації українців «Четверта хвиля» вважають, що українці покидають Україну через відсутність чіткої перспективи розвитку країни. «Україна не має стратегії розвитку. Все у ручному режимі. Тому люди і не знаходять собі місця у цій країні», - прокоментував співголова організації «Четверта хвиля» Олександр Шокало.

Адаптуватися в країнах Євросоюзу українцям допомагає високий рівень освіти, культурна спорідненість з жителями решти Європи, а також мобільність і здатність працювати в будь-яких умовах, зазначив соціолог Ігор Макаров. «Сама українська реальність створює все менше перспектив для людей. Відсутність інвестицій в розвиток «виштовхує» українців з власної країни», - вважає Макаров.

У доповіді Єврокомісії наголошується, що загалом 2,5 мільйони осіб уперше отримали у 2011 році дозвіл на проживання в Євросоюзі. Загальна кількість легальних мігрантів, які не мають громадянства в країнах ЄС, становить 4,1% від усього населення ЄС. Частина з них прибула на роботу, частина переселилися до ЄС у пошуках політичного притулку, 21% мігрантів – це студенти, третина приїхала, користуючись правом возз'єднання сім'ї.

Саме можливість виїхати у ЄС всією сім'єю спонукає українців легалізуватися в європейських країнах, зауважує Ігор Макаров. За його словами, спільне дослідження держкомстату України та Міжнародної організації з міграції свідчить про те, що зараз лише п’ята частина українських мігрантів їде на заробітки в Євросоюз нелегально.

«Раніше було навпаки: більшість їхали нелегально. Тепер люди зрозуміли, що легальний статус допомагає забрати родину до себе і це сприяє тому, що стало більше українців користуватися цим», - зазначив Макаров.

У доповіді Єврокомісії також наголошується, що у 2012 році 316 тисяч осіб отримали відмову у в'їзді на територію ЄС, переважно до Іспанії. Близько 427 тисяч затримали органи правопорядку за незаконну міграцію. У 2011 році випадків затримань було приблизно на 40 тисяч менше, ніж роком раніше.

єс міграція україна

Знак гривні
Знак гривні