Істерія з приводу Леніна: в Одесі - СМЕРШ, у Запоріжжі – золотий бюст

Якщо б Ленін міг жити вічно, то учора, 22 квітня, він святкував би свої 143 уродини. Однак він мертвий, як і держава, яку він створив після кривавого перевороту. Та українські комуністи не хочуть цього визнавати і продовжують вшановувати його пам’ять, ставити бюсти й монументи, та захищати їх за допомогою каратистів, футбольних фанатів і СМЕРШу.

Одеса

Комуністи із Одеси задля збереження пам’ятників Леніну вирішили створити спеціальні загони й назвали їх словом СМЕРШ за аналогією радянського спецпідрозділу, який знищував «шпигунів», в тому числі й учасників українського визвольного руху.

Головний одеський пам’ятник Леніну доживає свої дні не в центрі, а в парку промзони. Туди його перенесли 2006 року. На монумент досі ніхто не зазіхав. Але в осередку КПУ хочуть до Ілліча приставити захисників. СМЕРШівці захищатимуть усі радянські святині.

"Якщо на наших очах ображатимуть ветеранів, нищитимуть чи нівечитимуть пам'ятники Великої Вітчизняної війни й тим лідерам, які будували цю країну, – однозначно, ми будемо захищати. Якщо вони проведуть референдум, якщо будуть законні рішення – будь ласка. Все інше будемо карати "по рабоче-крестьянски" і не інакше", – пригрозив колишній народний депутат Євген Царьков, який минулого року не зміг потрапити до парламенту. Нині він очолює Одеський осередок КПУ, хоча сам родом з Луганщини.

За словами комуніста, над створенням СМЕРШу – абревіатура означатиме "смерть шакалам!" – задумалися після останніх акцій партії "Свобода", котра знищила пам'ятник Леніну в Охтирці, на Сумщині.

У загін охорони кличуть активну молодь. Євген Царьков запевняє, що підрозділ не буде воєнізованим. Нести варту нібито вже погодилися футбольні фани й один із клубів карате.

Запоріжжя

У Запорізькій області комуністи встановили черговий пам'ятник своєму вождю Володимиру Леніну - в селі Веселянка було урочисто відкрито новий «золотий» бюст Леніна на місці демонтованого в 1990-ті роки.

Бюст зроблений фактично за аналогію «золотого» погруддя Сталіну, який запоріжські комуністи кілька років тому встановлювали біля свого офісу в обласному центрі.

На церемонії їхній лідер Олексій Бабурін подякував місцевим жителям за їх ініціативу, а також висловив вдячність «комуністам і комсомольцям, які протягом тижня зводили бюст і упорядковували територію».

«Безсумнівно, пам'ять про Володимира Ілліча буде збережена у віках», - заявив Бабурін.

За словами другого секретаря Запорізького обкому КПУ Олександра Зубчевського, тільки за минулий рік на території Запорізької області було встановлено або відреставровано 15 пам'ятників Леніну.

Жмеринка

Пам’ятають Вождя й у Вінницькій області, зокрема у Жмеринці. Там на платформі залізничного вокзалу відбулося покладання квітів до відреставрованого комуністами пам'ятника Леніну.

Як зазначили у партії, в Жмеринці тепер є аж чотири пам'ятника і бюста вождеві. Ще чотири Ілліча стоять у селах району.

Підготувала Олександра Андрійчук за матеріалами ТВі, Коментарі.

комуністи ленін мезозой абзац

Знак гривні
Знак гривні